WhatsApp Web Çevrimiçi Durumunu Gizleme

508

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşmayı, dosya alışverişi yapmayı ve aramayı dahi sağlayan WhatsApp uygulaması operatörlere ödediğimiz sms ve arama ücretlerinden kurtulmamızın tek yolu. Zaten WhastApp uygulamasını bu kadar popüler kılan da bu tarz avantajları. 

İlk çıktığı zamanlarda sadece basit bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a zamanla arama, dosya gönderme, hikaye paylaşma gibi bir sürü özellik eklendi ve WhatsApp basit bir mesajlaşma uygulamasından öte bir sosyal ağ halini aldı. Listenizdeki kişilerin çevrimiçi olup olmadıklarına, mesajınızı okuyup okumadıklarına bile bakabiliyorsunuz.

Lakin bu özelliklerden birisi olan çevrimiçi durumu WhatsApp Web kullanıcıları için pek de avantajlı olmuyor. Bilgisayarınız önünüzdeyken telefondan mesaj yazmayı tercih etmeyeceğiniz için tarayıcının bir köşesinde whatsapp web’i açık bırakıyorsunuz ve birisi size mesaj attığı zaman bildirim geliyor. Fakat whatsapp web bir köşede açık olduğu zaman siz sürekli olarak çevrimiçi görünüyorsunuz ve bu sizin için rahatsız edici olabiliyor. Bu yazıda anlatacağım yöntem sayesinde whatsapp web kullanırken çevrimiçi durumunuzu gizleyebilirsiniz.

WhatsApp Web Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir ?

WAIncognito isimli chrome eklentisi sayesinde whatsapp web’de çevrimdışı olarak gezinebilir listenizdeki kullanıcılar ile çevrimdışı olarak sohbet edebilirsiniz. Hatta bu durumu fark eden arkadaşlarınız çevrimdışı iken nasıl sohbet edebildiğinizi size soracaktır.

  • Bu adrese tıklayarak WAIncognito eklentisini chrome tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.
  • Ardından eklentiyi aktifleştirip WhatsApp Web‘e girmeniz yeterli olacaktır.
  • Giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir menüyle karşılaşacaksınız buradan ayarları aşağıdaki şekilde yaparsanız WhatsApp Web’de gizli gizli sohbet edebilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.