WhatsApp, iOS İçin Güncellendi! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » WhatsApp, iOS İçin Güncellendi!
Teknoloji

WhatsApp, iOS İçin Güncellendi!

Geçtiğimiz haftalarda Android işletim sistemi için güncellenen WhatsApp uygulaması şimdi iOS için de güncellendi.

Uzun bir süredir güncelleme gelmeyen uygulama, nihayet yeni güncellemesiyle buluştu. Bakalım, yeni gelen güncellemede ne gibi değişiklikler bulunuyor:

Uygulamanın arayüzünde tatlı değişiklikler yapıldı. Gönder butonundan sohbet ekranına ufak dokunuşlar yapılan uygulama arayüzünde en büyük farklılık fotoğraf ve video paylaşırken göze çarpıyor. Bundan böyle fotoğraf ve videoların üzerine yazı yazılabilecek, emojiler eklenebilecek ve çizim yapılabilecek.

Bir başka değişiklik de grup sohbetlerinde gerçekleştirilmiş. Grup yöneticilerine, grup sohbet ayarlarında bir link sunuluyor. Bu linkle beraber grup yöneticileri grupta olmayan kullanıcıları daha rahat bir şekilde gruba dâhil edebilecek. Gruba eklenmek istenen kullanıcı linke tıkladığında direk gruba eklenmiş oluyor. “Gruba davet bağlantısı” diye geçen linki sadece grup yöneticileri görebiliyor.

iOS için dün itibarıyla yayınlanan güncellemeyi ülkemizden de indirmek mümkün.

whatsapp-guncelleme-1

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap