Web Sitelerini PDF Olarak Kaydetme | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Web Sitelerini PDF Olarak Kaydetme
Bilgisayar

Web Sitelerini PDF Olarak Kaydetme

Google Chrome kullanıcılarının sahip oldukları en büyük üstünlüklerden biri, gezdikleri internet sitelerini PDF haline getirme şansı. Böylece internetsiz kalacağınızı düşündüğünüz zaman okumak istediğiniz blogları birer PDF haline getirebilmekte, o sayfanın ekran görünümünü PDF kalitesinde alabilmektesiniz.
Bunun için ilk yapmanız gerekmekte olan tabii ki Google Chrome‘u edinmek. Aşağıdaki bağlantıyı google chrome’u indirmek için kullanabilmeniz mümkün.

Google Chrome İndirmek İçin Tıklayınız!

facebook chrome
Google Chrome’u kurduktan ve kaydetmek istediğiniz internet sitesini açtıktan sonra Windows kullanıcısıysanız CTRL+P tuş kombinasyonu, Mac kullanıcısı iseniz Cmd+P tuş kombinasyonunu uygulayabilirsiniz.

Karşınıza çıkan basma ekranında bulunan “Hedef” kısmının yanındaki “Değiştir…” seçeneğine basarak devam ediyoruz.
Hedef seçme menüsünde hemen alt sıralarda “PDF olarak kaydet” opsiyonu dikkatinizi çekecektir. Bu seçeneğe tıklayarak devam etmekteyiz.
Artık seçimimizi de yaptığımıza göre “Kaydet” düğmesine basarak gözüken internet sitemizi PDF formatında kaydedebilmekteyiz.

Artık bir internet sitesini pdf olarak kaydederek, internetsiz kaldığınız anlarda internet sitesindeki bilgileri okuyabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap