USB Dosya Kurtarma | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » USB Dosya Kurtarma
Bilgisayar

USB Dosya Kurtarma

Pratik ve kullanışlı teknoloji aleti olan USB cihazlarımız bize her zaman çok fayda sağlamışlardır. Ancak çok pratik olan bu cihazımızı yanlış kullanımdan dolayı veya bilgisayarda oluşacak hatadan dolayı dosyalarımız geri gelmemek üzere silinebilir. Değer verdiğimiz bizim için anlamı olan verilere elveda demek zorunda kalabiliriz. Bu noktada sizin için USB dosya kurtarma çözümümüz var. Gelin çözümümüze adım adım bakalım.

Adım adım bu işlemi nasıl yapacağınızı açıklayalım.

 • Öncelikle buraya tıklayarak sitemiz üzerinden recuva programını bilgisayarımıza indiriyoruz.
 • Bilgisayarımıza kaydettiğimiz exe dosyamızı görüntüleyip kurulum yapmak için çalıştırıyoruz.
 • Bu noktadan sonra next next şeklinde adımları takip ederek kurulumu gerçekleştiriyoruz.
 • Programı kurulum işlemi gerçekleştikten sonra programı çalıştırıyoruz. Karşımıza gelen ekran bu şekilde olacaktır.
 • Bu aşamada zamandan tasarruf etmek ve kullanışlılık sağlamak amacıyla ne aradığına dair sizin için dosya türü belirleme ekranı karşınıza çıkacak.
  Sonraki ekranda karşınıza arama işleminin hangi klasörde yapılacağı hakkında size seçenek sunulacak. Bu işlemi USB dosya kurtarma işlemi için yapmamız gerekecek. Belirli bir yerde seçeneğini işaretleyip oradan bilgisayarımıza takılı olan USB cihazımızı seçeceğiz.
  Uygun seçeneği seçtikten sonra tarama işlemini başlatıyoruz.
  Tarama işleminden önce size bir seçenek daha sunuluyor. Yine zamandan tasarruf sağlam için derinlemesine tarama açılsın mı seçeneği var istiyorsanız kutucuğu işaretleyerek açın.
  Tarama işlemi bittikten sonra kurtarılabilecek dosyalar karşınıza çıkacak. Sizde dosyalarını ister resimli ister liste halinde sıralayarak istediklerinizi işaretleyip kurtarma dosyanıza alarak kurtarma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

1 yorum