Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?
Genel

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabı nasıl kapatılır konusunda bilmeniz gerekenleri bu yazımızda anlatacağız.

  • Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapınız.
  • Daha sonra üst kısımda yer alan çark simgesine tıklayarak Ayarlar’a geliniz.
  • Ayarlara tıklayınız. Gelen sayfada en altta yer alan Hesabımı Devre Dışı Bırak şeklindeki linke tıklayabilirsiniz. Sonrasında ise gelen sayfada 30 gün boyunca devre dışı bırakılacağı ve daha sonra ise tamamen kaldırılacağını belirten bir yazı göreceksiniz. Bunun nedeni ise 30 gün içinde fikrinizin değişmesi durumunda tekrar kullanıcı adı ve şifrenizle giriş sağlayarak hesabın hemen aktif hale getirebilmenizdir.
  • İşlemlere devam edecek olursak @xxx adlı kişiyi devre dışı bırak yazısına tıklayınız.
  • Karşınıza gelecek olan pencereye şifrenizi girip ‘’hesabı devre dışı bırak’’ yazısını tekrar tıklayınız. Bu işlemin ardından hesabınız kapatılma işleminde ilk 30 gün bekleme süresine girmiş olacaktır. Eğer 30 gün boyunca hiç giriş yapılmazsa, hesap otomatik olarak kalıcı şekilde Twitterden kaldırılmış yani silinmiş olacaktır.

Twitter hesabı nasıl kapatılır konusunda bu adımları takip ederek rahatlıkla Twitter hesabınızı kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta ise öylesine de olsa eğer kapatmaya tamamen kararlıysanız 30 gün içerisinde asla giriş yapıp hesabı aktif etmemelisiniz. Bu durumda aynı işlemler tekrarlanmak durumunda kalacak ve sizleri yeni bir 30 gün bekleme süresi daha gerekebilmektedir.

Ayrıca bir diğer nokta ise sizin hesabınız kalıcı olarak kapandığı taktirde farklı birisi sizin adınıza o hesabı yeni hesap olarak açabilecektir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap