Turkcell’den Türk Telekom’a mesaj: Boş Port Yok Diyerek Büyük Zarar Açtılar! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Turkcell’den Türk Telekom’a mesaj: Boş Port Yok Diyerek Büyük Zarar Açtılar!
Teknoloji

Turkcell’den Türk Telekom’a mesaj: Boş Port Yok Diyerek Büyük Zarar Açtılar!

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı olan Doğuş Kuran, ADSL pazarında yapılan haksız bir rekabet şartlarının neden olduğu boşluk sebebiyle yaklaşık 1 yıl içerisinde 52 milyon TL gelir kaybı yaşadıklarını belirtti.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı olan Doğuş Kuran, ADSL pazarında yapılan haksız bir rekabet şartlarının neden olduğu boşluk sebebiyle yaklaşık  1 yıl içerisinde 52 milyon TL gelir kaybı yaşadıklarını belirtti.

Turkcell yapmış olduğu açıklamada, ADSL hizmeti için başvuran kişilere ne sebeple dönüş yapamadıklarını Doğuk Kuran ile beraber açıkladı. ADSL pazarında yapılan haksız bir rekabet şartlarının neden olduğu boşluk sebebiyle yaklaşık 1 yıl içerisinde 52 milyon TL gelir kaybı yaşadıklarını açıklayan Kuran, Binlerce kişiye ADSL/VDSL’de oluşan altyapı sorunlarından dolayı internet hizmeti sağlayamadıklarını belirtti. Taleplerini Türk Telekom’a iletip daha sonra gelecek aktivasyonu gerçekleştirmelerini söyleyen Kuran, buna cevap olarak ise Türk Telekom’dan sürekli  boş port yok, müşteri adreste bulunamadı’ şeklinde dönüşlerin yapıldığını belirtti.

Turkcell Superonline grubu olarak 2016 yılının Ocak ve Kasım ayları arasında bu sebeplerden dolayı tam olarak 87 bin kişinin internetlerini aktifleştiremediklerini belirten Kuran, ayrıca buna ek olarak aynı dönem içerisinde tam 50 bin kişinin de arızalar ve geciken bağlantılar şeklinde mağdur  olduklarını söyledi.

Konu hakkında BTK‘ya daima şikayette bulunduklarını belirten Kuran, ne yazık ki geri dönüşün yapılmadığını belirtti.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap