Turkcell'den 5G Açıklaması Geldi! | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternetMobil » Turkcell’den 5G Açıklaması Geldi!
İnternet Mobil

Turkcell’den 5G Açıklaması Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama tıpkı şu şekildeydi; “Buraya gelirken kısa bir brifing aldım. Gündemde 4G ihalesi var. Ama dünya 5Gyi konuşuyor. 4G’yle hiç zaman kaybetmeyelim. O zaman 3G de 2 yıl daha sabredersek, 5Gye geçeriz. Aksi takdirde 4G’ye geçersek Türkiye çöplük haline döner”

Tayyip Erdoğan’ın yaptığı bu açıklama üzerine Turkcell’den de bir basın açıklaması geldi;

Turkcell olarak, ülkemizin her köşesinde en hızlı ve en kolay şekilde iletişim sağlamak ve böylece bilgiye erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Bu motivasyonla bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güçlü 3G altyapısını kurduk ve 3G hızını 3 kat artırarak bugün dünyada sunulan en yüksek 3G hızı olan 63,3 Mbps’i sunabilen ilk ve tek operatör olduk.

4G’de yaklaşık 5 yıldır yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıkları kapsamında da yönetim kurulunda yer aldığımız NGMN (Next Generation Mobile Networks)  çatısı altında Türkiye’yi temsil eden tek operatör olarak gelişmeleri yakından takip ediyor, bu konuda dünya standartlarının oluşmasına yön veriyoruz. Bu alandaki öncülüğümüzü ve yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma konusundaki liderliğimizi 5G’de de sürdüreceğiz.

Yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da ülkemizi başarıyla temsil eden bir Türkiye  markası olarak, ülke menfaatlerine hizmet eden her hamleye var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Bu vizyonla her zaman daha çok çalışmaya ve daha büyük sorumluluklar almaya talibiz. Çünkü ülkemizin daima en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz.

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap