The Forest İncelemesi | Pc Webim
Ana Sayfa » Oyun » The Forest İncelemesi
Oyun

The Forest İncelemesi

Evet arkadaşlar hepimizin bildiği üzere açık dünya oyunları bu aralar popüler olmaya başladı ve bende yeni aldığım bu oyunun incelemesini yazmak istedim. Oyunun fiyatı şu an 24 TL (Oyunu steam’dan temin edebilirsiniz ) ve oyun şu an alpha sürümündedir. Yani oyun daha beta sürümüne çıkmamış (tam yayınlanmamıştır) Açıkçası daha beta sürümüne geçmemiş bir oyun için yine de iyi bir oyun deneyimi size yaşatmaktadır.

PineForest

 

Oyuna bir uçak kazası sonucu adaya düşerek başlıyoruz ve etraftan düşenleri topluyoruz, ağaç kesiyoruz ve yapılar oluşturmaya uğraşıyoruz.Bu sırada da oranın yamyamları size saldırıyor evlerinize zarar vermeye ya da sizi öldürmeye çalışıyorlar. Siz ise kendinizi yaptığınız ya da bulduğunuz eşyalarla koruyorsunuz aynı zamanda da yemek ve su ihtiyacınızı da gidermek zorunda kalıyorsunuz. Bu gibi durumlarda yamyamların bacağını kesip ateşte pişirip yiyebiliyorsunuz.

wpid-theforest-2014-06-08-21-01-02-932

Oyunun multiplayer versiyonu mevcuttur. Oyuna güncellemelerle yeni eşyalar ve yeni içerikler eklenmektedir.Oyunda crafting sistemi mevcuttur mesela doğada ceylan ya da kertenkele gibi hayvanlar bulup onları öldürüp onların derilerini alabiliyoruz.

crafting

Topladığımız şeyleri birleştirerek meşale tarzı hayatımızı kolaylaştırabilecek şeyler yapmak oyun da mümkün oyunun sistem gereksinimlerine gelecek olursak orta düzeyde bir sisteme sahip olan herkes bu oyunu oynayabilir işte teknik özellikler:

Minimum Sistem Gereksinimleri              

İşetim Sistemi: Windows 7 

İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz 

Ram: 4 GB RAM 

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT 

DirectX: Version 9.0 

Gerekli Alan: 5 GB  

Ses Kartı: DirectX®-compatible 

Not: 32bit windows kullanıcıları sistemlerinde en az 4 gb ram olduklarına emin olmalıdır.               

Önerilen Sistem Gereksinimleri 

İşetim Sistemi: Windows 7 

İşlemci: Quad Core Processor 

Ram: 4 GB RAM 

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 

DirectX: Version 9.0 

Alan: 5 GB available space 

Ses Kartı: DirectX®-compatible

Eğer sizin de özellikleriniz yetiyorsa oyunu almanızı tavsiye ediyorum ayrıca arkadaşlarınızla oynamak bir ayrı zevkli oluyor ama oyun dediğim gibi daha alpha sürümündedir ve çok fazla hata vardır. Yinede tadından yenmeyecek bir oyundur. Eğer oyun tam olarak çıkış yapıncaya kadar beklemek istiyorsanız o size kalmış ama oyun her gün geliştiği için oyunun fiyatının da 24 tl de kalacağını sanmıyorum. Size gerçekten bir hayatta kalma-açık dünya oyununu gerçekten iyi yaşatan bir oyun. Minecraft tarzı oyun sevenler için bence ideal bir oyun.

Yazar hakkında

Ahmet Behram

Oyunlarla haşır neşir, Pc Webim'de yazarlık yapan bir mahlukat. Not: En sevdiği oyun serisi Call of Duty.

Yorum Yap