Telegram Hesabı Nasıl Silinir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Telegram Hesabı Nasıl Silinir ?
İnternet

Telegram Hesabı Nasıl Silinir ?

Telegram, son dönemlerde oldukça popüler olan anlık olarak sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulamasıdır.

Telegram’ın en önemli özelliği sunduğu teknoloji sayesinde mesajlaşmaları telegram da dahil olmak üzere kimsenin takip edememesi. Diğer bir en büyük özelliği ise telefon numarası ile kayıt olunmasına rağmen kullanıcı adı özelliği sayesinde telefon numaranızı paylaşmadan diğer kullanıcılarla iletişim kurabiliyor olmanız. Çoklu platform desteği olması sayesinde Android, ios, windows, linux, macOS gibi bir çok işletim sisteminde kullanılabiliyor olmasıdır.

Telegram‘ın bir çok özelliği mevcut, bizim bu yazıda anlatacağımız şey ise telegram uygulamasını kullanmak istemeyip telegram hesabını silmek isteyen kullanıcıların nasıl bir yol izlemesi gerektiği.

Bir çok uygulamada olduğu gibi hesap silme özelliği ne yazık ki telegram uygulaması içerisinden de yapılamıyor. Bu yüzden aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hesap silme işlemine başlamanız gerekiyor.

  • Ardından “Next” butonuna tıklayın.
  • Telegram tarafından telefonunuza bir kod gelecektir bu kodu “Confirmation code” kısmına yazınız. Ve “Sign In” butonuna tıklayınız.
  • Daha sonra karşınıza “Delete Your Account” sayfası çıkacaktır. Burada isterseniz silme nedeninizi yazabilirsiniz yazmak istemiyorsanız da “Done” butonuna tıklayarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Telegram silme işleminiz tamamlanmıştır.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

1 yorum

  • Telegram çok kullanışlı arkadaşlar, whatsapp’taki gibi grup kullanıcı limiti yok, gizliliğe daha önem veriyor vs.