Telefon Veya Tablet İle Bilgisayarı Kontrol Etmek | Pc Webim
Ana Sayfa » BilgisayarMobil » Telefon Veya Tablet İle Bilgisayarı Kontrol Etmek
Bilgisayar Mobil

Telefon Veya Tablet İle Bilgisayarı Kontrol Etmek

Merhaba Pc Webim takipçileri. Telefon veya Tabletiniz’den bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebileceğinizi biliyormuydunuz. Bu yazımızda sizlere bunun mümkün olduğunu göstereceğiz. Tıpkı televizyonunuzu kumanda ile kontrol edebildiğiniz gibi android cihazınız ile de bilgisayarınızı kontrol edebileceksiniz.

Biraz Uygulamadan Bahsedelim

Uygulamayı sizler için bizde bilgisayarımıza ve android cihazımıza kurduk ve denedik. Gerçekten kullanışlı bir uygulama özelliklerine gelecek olursak;

1- Telefon üzerinden müzik değiştirebilir,durdurabilir ve ses açıp kapatabilirsiniz.

2- Telefonunuzdan mouse(fare) nizi kontrol edebileceksiniz. Bu sayede yapabilecekleriniz sınırsız hale geliyor.

Nasıl Kurulur ?

Öncelikle http://www.unifiedremote.com/download adresine tıklayarak bilgisayarınıza uygun olan programı seçip indirin ve yazılımı kurun.

Daha sonra Unified Remote ‘yi  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Relmtech.Remote&hl=tr buradaki adresten uygulamayı android cihazınızada indirin ve kurun.

Kurulum bitince uygulamayı çalıştırın ve “I have installed the server” butonuna basın. Uygulama bilgisayarınızı otomatik olarak bulacaktır bu sırada bilgisayarınızda windows güvenlik duvarı uyarı verirse uygulamaya izin verin ardından android cihazınızdan bilgisayara bağlanın.

Yararlı olması dileğiyle…

Unified Remote

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap