Taahhütsüz Fiber İnternet Özellikleri | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Taahhütsüz Fiber İnternet Özellikleri
Tanıtım Yazısı

Taahhütsüz Fiber İnternet Özellikleri

Teknolojinin gelişmesi, internet kullanıcılarının artması ile internet kampanyaları da her gün farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Son dönemin popüler internet kampanyası olan taahhütsüz internetin detaylarına bu yazıda yer verdik.

Abonelik Sözü (Taahhüt) Nedir?

Abonelik sözü internet kullanıcılarının anlaşmalı olan şirketlere verdikleri bağlı kalma sözüdür. Sözleşmelerde abonelik taahhüdü olarak geçen ve kullanıcılar 12 ile 24 ay arasında aynı paketi kullanmaya bağlı kılan abonelik sözü kimi zaman zor durumlara da düşürebiliyor. Kullanıcısı olduğunuz paketi değiştirmek, abonelikten caymak istediğinizde tazminat ya da yapılan indirimlerin iadesini ödemek durumunda kalabiliyorsunuz. Abonesi olduğunuz paketin hızı, kotası yetersiz geldiğinde daha avantajlı bir pakete geçmek istediğinizde de, taşınma gibi mecburi durumlarda da verdiğiniz taahhüt ve sözleşme gereğince abonelikten bedelli olarak caymanız ya da fatura ödemeye devam etmeniz gerekmektedir.

Uzun Süren Taahhütlerin Dezavantajları

2 yıla kadar uzanan tahhütlerde kullanıcılar fazlasıyla zor duruma düşebilir. Kimi şirketler taahhüt süresi uzadıkça indirim oranını artırırsa da, abonelikten cayma halinde tüm bu indirimlerin iadesini talep etmektedir. Yani indirim miktarının fazla uzun süreli bir taahhütten vazgeçerken yüksek miktarda ücret ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir.

İnternet paketlerinin günden güne değişmesi, kota ve bağlantı hızı koşullarının artmasını da göz önüne aldığımızda uzun süre önce var olan bir internet paketi bir zaman sonra kullanıcılar için yetersiz hale de gelebilir.

Taahhütsüz İnternet Kampanyası

Taahhütsüz internet kampanyası son günlerin en sevilen internet kampanyalarından biri. Abonelerinden hiçbir bağlılık beklemeyen ve kullanıcılara değişim imkanı sunan taahhütsüz internet paketlerine rağbet günden güne artmakta. TurkNet GigaFiber hizmetiyle tamamen taahhütsüz bir fiber internet hizmeti sunuyor. Üstelik bu hizmet dahilinde sadece Türkiye’nin değil dünyanın en yüksek hızlarından birini sunuyor.

Fakat her telekomünikasyon şirketi aynı fiyat, aynı hız ve aynı limit ile taahhütsüz internet hizmeti sunmuyor. Onlarca paket ve imkanla kullanıcılara kampanya sunan şirketler, bağlantı hızı, kota ve taahhüt süresine göre fiyat vermektedir.

Fiber Hızda, Limitsiz, Ucuz ve Taahhütsüz İnternet

Son dönemde onlarca internet kampanyası bulunuyor. Oldukça geniş fiyat yelpazesinde farklı koşullarla bir araya getirilen paketlerde bağlantı hızı, kullanım kotası ve abonelikte kalma sözüne göre farklı fiyatlar verilmekte. Hız ve kota arttıkça fiyat artarken, abonelik sözü uzadıkça fiyat da azalıyor.

Tüm bunların sabit olarak sunulduğu hizmetlerin başında TurkNet GigaFiber geliyor.

TurkNet GigaFiber

TurkNet altyapısının bir hizmeti olan GigaFiber, download’da minimum 100 mbps’den başlayan bir hız sunuyor. Ayrıca upload hızında da en düşük pakette 50 mbps hız sunuluyor. Ücretsiz modem de sağlayan GigaFiber taahhüt şartı da koymuyor. 7×24 müşteri desteği sunan TurkNet GigaFiber, aynı zamanda ilk 30 gün içinde ücretsiz cayma hakkı da sunuyor.

Kullanıcılar eğer isterse 100 mbps’den çok daha yüksek hızlara da sahip olabiliyor. Maksimum 1000 mbps gibi dünyanın en yüksek hızlarından birini sunan bu hizmet herhangi bir kota da koymuyor. Şimdilik sadece İzmir ve İstanbul illerinde olan TurkNet GigaFiber yakın zamanda çok daha yaygın bir hale gelecek gibi duruyor. Başka bir operatörden TurkNet GigaFiber’e geçiş yapmak isteyen kullanıcıların da 480 TL’ye kadar cayma bedelleri TurkNet tarafından karşılanıyor.

Bölgenizde TurkNet GigaFiber yoksa 100 mbps fiber ve 100 mbps’e kadar VDSL seçenekleri de mevcut. Bölgenizde hangi hizmeti kullanabileceğinizi görmek için hemen altyapınızı sorgulayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap