Superonline Wifi Şifresi Değiştirme – Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Superonline Wifi Şifresi Değiştirme
Tanıtım Yazısı

Superonline Wifi Şifresi Değiştirme

Her kuruluşun kendi çeşitli modem tarzları bulunmaktadır. Ülkemizde ise en kaliteli olan telekomünikasyon hizmeti Turkcell’in internet hizmeti sunan kuruluşuna da Turkcell Superonline denmektedir. Modem kontrol hizmeti bakımından ya da hız olarak en kaliteli hizmeti sunmasının yanı sıra işlerinizi pratik bir şekilde halledebiliyorsunuz. Modeminizde meydana gelen herhangi bir sorun veya arıza durumunda superonline şifre değiştirme konumuza göz atabilirsiniz.

Superonline Wifi Şifresi Değiştirme

Kullandığınız modem türüne göre Wi-Fi kablosuz internet şifre değiştirme işleminin nasıl yapılacağı adım adım anlatılmaktadır.

Fiber İnternet Modemleri İçin Şifre Değiştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

– Huawei HG253/S için;

İnternet tarayıcınızın adres çubuğunun bulunduğu alana 192.168.1.1 yazınız ve adrese gidiniz.

Kullanıcı adı ve şifre istenen alana sırasıyla, kullanıcı adı bölümüne admin ve şifre bölümüne superonline yazıp modemin arayüzüne giriş yapınız.

Üst menüde yer alan Kablosuz Ağ Ayarları sekmesine tıklayın ve oradan Kablosuz güvenlik seviyesini seçin. Daha sonra şifrenizi oluşturabilir ya da dilerseniz değiştirebilirsiniz.

Not: Güvenlik Seviyenizi WPA2 yapıp ağ bağlantınızı daha da güçlü bir hale getirebilirsiniz

– Tilgin HGA1311 ya da Tilgin HGA1311 v2 ya da Tilgin HGA2301 ya da Tilgin HGA1521 için;

İnternet tarayıcınızın adres çubuğunun bulunduğu alana 192.168.1.1 yazınız ve adrese gidiniz.

Kullanıcı adı ve şifre istenilen alana sırasıyla, kullanıcı adı bölümüne, admin ve şifre bölümüne ise superonline yazarak modeminizin arayüz bölümüne giriş yapınız.

Superonline wifi şifresi değiştirme konusunda üst menüde bulunan kablosuz sekmesine tıklayın ve sonrasında Mevcut SSID’ler kısmından kendi kullanmış olduğunuz kablosuz ağınızı seçiniz. Bu seçimi yaptıktan sonra ise kablosuz ağ adını da değiştirebilirsiniz. Soldaki menüden de (SSID’in altında) Güvenlik sekmesine tıklayınız ve şifre değiştirme işlemini yapınız. Tüm bu işlemlerin ardından da sayfanın üst kısmında ki Ayarları Kaydet butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Not: Modeminizde herhangi bir arıza olduğunu düşünmeniz durumunda Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri’nden destek ya da bilgi alabilirsiniz. Bu tür modem arıza durumlarında telefon aracılığıyla aldığınız adrese modeminizi göndermenizi de isteyebilmektedirler. Müşteri Hizmetleri telefonu aracılığıyla çözülemeyen arıza durumlarında süreci takip etmek için size verilen takip numarasını mutlaka not alınız.

– Pirelli PRG E4202G ya da Pirelli DRG A226G modemleri için;

İnternet tarayıcınızın adres çubuğunun bulunduğu alana 192.168.1.1 yazınız ve adrese gidiniz.

Kullanıcı adı ve şifre istenen alana sırasıyla, kullanıcı adı kısmına, admin ve şifre kısmına, admin yazarak modemin arayüz bölümüne giriş yapınız.

Menüden ise Hızlı Kurulum sekmesini seçiniz ve hemen ardından Kablosuz Ayarlar bölümüne giriniz.

Bu ekrandan da kablosuz bağlantıyı aç, kapa, şifre değiştirme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Son olarak uygula butonuna tıklayıp değişiklikleri kaydediniz. Tüm bunlara rağmen şifre konusunda yaşadığınız sorunları yardım seçeneğinden alabilirsiniz.

Kablosuz Ağ Performansı Düşürür Mü?

Diğer sinyaller gibi kirliliğe neden olan farklı çevresel faktörler vardır. Bu çevresel faktörler ayna, televizyon, kalın duvar, müzik seti, mikrodalga, aydınlatma beyaz eşyalar şeklinde sıralanabilir. Bu faktörler sebebiyle ise bağlantı hızınız da %20 oranında azalma görülebilir.

Bu da size % 80 gibi bir performans kalmasına neden olur. Bu nedenle en yüksek performanstan yararlanabilmek için her zaman kablolu bağlantının daha iyi sonuç verdiği düşünülür.

Kablosuz bağlantı kullanılacağı zamanlar da modemi ya da internete bağlanmış olduğunuz cihazı bu gibi çevresel faktörlerden çok daha az etkilenilmesi için en az 1 metre azami uzaklığın olmasına dikkat edilmesi önemle tavsiye edilir.

Bir başka şifre değiştirme yöntemi ise Süper Destek masaüstü uygulamasını indirmektir. Bu masaüstü uygulamasını indirdikten sonra Gelişmiş Ayarlar menüsüne tıklayınız. Daha sonra altında Kablosuz Şifrem Nedir? sekmesine tıklayarak şifrenizi öğrenebilir ya da kendiniz mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap