Sunucu Nedir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Sunucu Nedir ?
Bilgisayar

Sunucu Nedir ?

“Server” veya “Ana Makine” olarak adledilen sunucu, yapılandırılmış herhangi bir network ortamında datayı veya aplikasyonları kullanıcılara paylaştıran, donanım ve yazılım bileşenlerinden oluşan özel bir bilgisayardır.
Sunucular, sundukları servise göre farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Örnek verecek olursak; sunucu, bir database hizmeti veriyorsa “veritabanı sunucusu” bir “web server” olarak hizmet veriyorsa “Web sunucusu” olarak nitelendirilebilir.

Sunucular işletim sistemlerinin giderek gelişmesiyle birlikte, sunucular pek çok görevi otomatik ve güvenilir bir şekilde yapabiliyor.

İşletim sistemlerinin sunduğu kurulum sihirbazları, sunucu yapılandırma aşamasının her adımında sizi yönlendirerek, yapılandırmayı birkaç adımda tamamlamanıza olanak tanıyor.
Bir sunucu ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?
Şirketinize özel kiralık sunucu hizmeti mi almak yoksa kendinize ait bir donanımı mı barındırmak isterdiniz?

Rakipleriniz, teknolojik olanakları sonuna kadar kullanıp verilerine her yerden 7/24 sürekli ulaşabiliyorken, siz her iş çıkışında datanızla vedalaşıyor musunuz?

Yaşadığınız e-posta problemleri artık sizi yoruyor mu? Buraya yine perfomans ile birlikte stabilitasyondan bahsederek devam etmemiz lazım.
Peki ya bilgisayar güvenliğiniz? Güvenlik altına alınmamış, 3. Sınıf antivirüslere ne kadar daha güveneceksiniz?
Yaşadığınız tüm işletim sistemi sorunlarında herşeyi baştan kurmak zorunda mı kalıyorsunuz? Sanallaştırma nedir biliyor musunuz? Sanal sunucular hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyacınız mı var?

Şimdi bütün soruları bir kenara bırakıp, sunucu çözümlerine bir göz atarak, sizi en uygun kiralık sunucu ya da sunucu kiralama seçeneklerini inceleyelim.
http://www.servetr.com/kiralik-sunucu/linux-dedicated

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap