Stephen Hawking insanlık uyarısında bulundu! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Stephen Hawking insanlık uyarısında bulundu!
Teknoloji

Stephen Hawking insanlık uyarısında bulundu!

Stephen Hawking yapmış olduğu son açıklamalarla insanlığı bir kez daha uyardı!

Stephen Hawking yapmış olduğu son açıklamalarla insanlığı bir kez daha uyardı!

Kısa süre önce Amerika başkanı gibi değişimlerin yapıldığı günler bile şimdiden Stephen Hawking gibi tanınan birini oldukça endişelendirmiş diyebiliriz.

Hatta olayların yaşandığı günlerde  ‘insanlık tarihinin en tehlikeli dönemi‘ olarak açıklamakta.

nasa-dan-kiyamet-senaryolarina-cevap-dunya-2012-de-yok-olmayacak

The Guardian için görüşlerini açıklayan Stephen Hawking’in fikirleri şöyle;

Sonuca odaklı olarak iletişim kurmayı, konuşmayı giderek unuttuğumuz günlerdeyiz ve bu günler, bana göre belki de insanlık tarihinde türümüzün beraber çalışması gerektiği en önemli dönemler.

Küresel ısınma, gıda üretimi, giderek artan nüfus, diğer türlerin yavaş yavaş yok olması, salgın hastalıklar ve okyanusların asitlenmesi gibi pek çok tehdit bulunmakta. Bunların hepsini ele aldığımızda, insanlığın gelişimi konusunda tarihin en tehlikeli dönemindeyiz.

Ancak bunu aşabiliriz. Türümüz hakkında oldukça iyimserim fakat Londra’dan Harvard’a, Cambridge’den Hollywood’a kadar, ön planda olan ve bir şeyleri değiştirmeye güçleri yetecek, öncülük edebilecek insanların geçmiş yıllardan ders çıkarması ve her şeyden önce asıl önemli olanın insanlık olduğunu anlaması gerek.

Gezegenimizi yok edebilecek teknolojiye sahibiz ancak hala yok olması durumunda ondan kaçabilecek, kurtulabilecek bir teknolojimiz yok. Belki yüzyıllar sonra yıldızların ortasında insan kolonileri kuracağız ancak şu an sadece bir gezegenimiz var ve onu korumak için birlikte çalışmak zorundayız.

 

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap