Spam Filtreleri Nasıl Çalışmaktadır? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Spam Filtreleri Nasıl Çalışmaktadır?
İnternet

Spam Filtreleri Nasıl Çalışmaktadır?

anti spammSPAM FİLTRELERİ NASIL ÇALIŞMAKTADIR?

Spam filtrelerinin çalışması için iki temel nokta bulunmaktadır. Bu filtrelerinin ilki Spam filtrelerine yapılan geri bildirimler olmaktadır. E-posta gönderiminde bulunan kişi veya firmaların altyapı ile alakalı düzenlemeleri ise ikinci temel noktayı oluşturmaktadır.

Kullanıcıların geri bildirim filtreleri: Örnek vererek açıklayacak olursak; posta kutusuna gelen herhangi bir iletiyi kullanıcı gönderimi engeller veya önemsiz klasörüne taşırırsa, sunucu bunu Spam filtresine bildirir ve aynı adres üzerinden gelecek olan başka iletiler Spam olarak kabul görür ve kullanıcıya ulaşmadan filtreleme işlemine uygulanarak, mesajın filtreleme işlemi sağlanır.

Kişi veya firmaların altyapı düzenlemeleri ile filtreleme:  Spam filtreleri, spam iletileri ile diğer iletileri birbirinden ayırmak için e-mail sunucusu ayarlarının kontrolünü sağlayarak ne denli doğru olduğunu anlar. Bunun yanı sıra gönderilmiş olan iletinin yazılım dilinin uygunluğunun da kontrolünü sağlamaktadır. Filtreleme, ileti başlığının tamamıyla büyük harf ile yazılıp yazılmadığını ya da noktalama işaretlerinin de kontrolünü sağlamaktadır. Yapılan tüm kontrollerden sonra ortaya belirleyici bir puan çıkar. Ortaya çıkan puana göre gönderici iletilerinin spam olup olunmadığının kararı verilmektedir.

 

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap