Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? – Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?
Tanıtım Yazısı

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır sorusunun cevabı şekilde açıklanabilir: Son zamanlarda günümüzdeki simge kullanımı oldukça fazla bir artışla karşımıza çıkıyor. Bu simgelerden bir tanesi de sonsuzluk işaretidir. Sonsuzluk işareti matematiksel bir işarettir. Bu işaret, ebediyeti simgeleyen bir işaret olarak kullanılıyor.

Ayrıca günlük hayatımızda yer alan konuşmalarda da karşımıza çıkan bu işaret, aktarılan duygunun sonsuzluğunu da simgeliyor. Sonsuzluk işareti, hem karşımızdaki insanlara karşı beslediğimiz duyguların sınırsız olduğunu belli ediyor hem de kullanılan bu simgeyle özel tarihler belirtilerek bu tarihlerin karşımızdaki insanlar için sonsuza dek devam edeceğini gösteriyor.

Sonsuzluk işareti, bilgisayar, android ve IOS işletim sistemlerinde birçok yöntem kullanılarak yapılıyor. Bu yöntemler sonsuzluk işareti yapımında kullanılan oldukça kolay yöntemlerdir. Bilgisayar ve telefon klavyelerinde yer almayan sonsuzluk işaretini yapmak için birkaç tuşa birden basmak gerekiyor. Aynı zamanda bu işlemi telefonlarda gerçekleştirmek istiyorsak telefonların çeşitli bölümlerinde belli aşamalardan geçmek gerekiyor.

Bu aşamalar ise şu şekilde açıklanabilir:

iPhone İşletim Sisteminde Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bu işletim sisteminde gerçekleştireceğimiz adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak yapacağımız şey ‘ ‘ ‘ ∞ ’ bu simgeyi kopyalamaktır.
  • Ardından cihazınızın ‘ayarlar’ bölümü açılır.
  • Bu bölüm açıldıktan sonra ‘Genel’ seçeneği bölümüne tıklayıp, ‘klavye’ seçimi yapılır.
  • Açılan sayfada ‘metin değişimi’ kısmı seçilir.
  • Daha sonra sağ üstte yer alan ‘+‘ butonu seçilir.
  • Kopyalanan sonsuzluk işareti ‘ifade’ bölümüne yapıştırılır.

Burada yer alan ‘kestirme’ bölümünde klavyede istediğiniz cümle yazılır. Bu bölümde yazılan sözcük, ‘sonsuzluk’ ise, sonsuzluk yazıldığında, klavye tahminleri bu işareti karşınıza çıkaracaktır.

Sonsuzluk işareti sıklıkla kullandığınız bir simge ya da klavyede yer almasını istediğiniz bir sembol ise bu maddeler uygulanarak sonsuzluk işareti klavyeye eklenebilir. Bir defalık bir kullanım için gerekli olan bir sembol ise çeşitli siteler üzerinden bu işaret kopyalanarak kullanımı gerçekleştirilebilir.

Android İşletim Sisteminde Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemi için uygulanan sonsuzluk işareti ekleme detayları şu şekildedir:

Öncelikle Ayarlar bölümü açılarak işleme başlanır. Daha sonra ‘sistem’ seçeneği kullanılarak diller ve giriş bölümüne gelinir. Ardından klavye ayarları seçimi yapılır.

Klavye ve girişler bölümü üzerinden ‘sanal klavye’ seçimi yaparak, kullanılan klavye türü seçilir.

Ardından ‘metin düzeltme’ bölümü ya da pano bölümünden ‘yeni klip ekle ya da ‘+’ işareti seçilip sonsuzluk işareti buraya eklenir. Bu işarete sözcük eklemesi de yapılabilir.

Sonsuzluk işaretine ne isim verildiyse klavyede o sözcük yazıldığında sonsuzluk işareti ekrana gelecektir. Örnek verecek olursak, klavyeye ‘sonsuzluk’ yazıldığında klavye tahminlerinde sonsuzluk işareti yer alacaktır.

Bilgisayarda Yapılan Sonsuzluk İşareti İçin Hangi Aşamalar Kullanılmalıdır?

Bilgisayar üzerinde klavyede sonsuzluk işareti yer almıyor. Bu sebeple bilgisayarda sonsuzluk işareti bazı formüllere dayanarak gerçekleştirilebiliyor. Windows kullanıcıları sonzuluk işareti yapmak için simge ekleme seçeneğini kullanabilirler.

Bu formüller ise şu şekilde kullanılıyor:

İlk önce ALT + 8734 formülü kullanılır. Bu formül ALT tuşuna basılı tutulup sayılara sıralı bir şekilde basılarak uygulanır.

Eğer yapılan bu uygulamayla bu işlem gerçekleşmiyorsa ALT + 236 formülü kullanılabilir. Bu formülün uygulaması da ALT tuşuna basılı tutarak sıralı bir şekilde sayılar girilir.

İki formülle de bu işlem gerçekleşmiyorsa, herhangi bir site üzerinden, sonsuzluk işareti kopyalanıp bilgisayarda sonsuzluk işaretini kullanabilirsiniz.

Bu aşamalar kullanılarak sonsuzluk işareti klavyelere eklenebileceği gibi, bir defaya mahsus olan kullanımlar için de büyük kolaylıklar sağlıyor. Ayrıca sonsuzluk işaretinin, bu aşamalar kullanılarak bir sözcük, bir cümle veya bir tarihle beraber kullanımı da sağlanmış oluyor. Bu yüzden günlük hayatta da sonsuzluk işareti sıklıkla tercih edilen simgelerden biri haline geliyor.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap