Skype Reklamları Nasıl Kaldırılır ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Skype Reklamları Nasıl Kaldırılır ?
Bilgisayar

Skype Reklamları Nasıl Kaldırılır ?

Skype

Özellikle de son zamanlarda Skype üzerinden oldukça geniş bir reklam ağı başlatılmış durumdadır. Bunun sebebi Skype sadece bazı kurumsal firmaların değil son derece gereksiz olan bireysel kişilerin reklamlarını da yayınlıyor ve yayınlanan reklamlarda ise her hangi bir kısıtlama bulunmuyor. Bu da yine oldukça yüksek oranlarda kişilerin mağdur olmalarına neden olmaktadır. Ayrıca işletim sistemi oldukça yavaş olan bireylerin sistemlerini de son derece kastırdığını bilinen gerçekler arasındadır. Öyle ki bazen sırf Skype reklamları yüzünden uygulama doğru düzgün şekilde başlatılamıyor. Ayrıca reklamlar son derece abartılıdır ve Skype uygulamasını da bir hayli kastırmaktadır. Yani sorun sadece işletim sistemi yavaş olan sistemlere özel değil.

skype-indir

Skype Reklamlarının Zararları Nedir?

Yine Skype reklamlarının bazı zararlarından bahsedecek olursak bu reklamlar yüksek animasyonlar içerdikleri için sınırlı kotaya sahip olan bireylerin kotalarını da oldukça zorlayabilmektedir. Ay sonunda da yüksek ücretlere neden olduğu yine bilinenler arasında yer almaktadır. Yine Skype reklamları gizlilik ihlali yaptıkları da iddialar arasında bulunuyor. Örneğin bir kişinin ilgi alanı ne ise o kişiye özel reklamlar çıkabiliyor ve bu da reklam fonksiyonlarının kişilerin eylemlerini de gözettiğini ispat ediyor. Skype reklamlarını kapatarak uzun süre boyunca reklam gözükmemesini sağlayabilirsiniz. Bu reklamları kapatmak hem uygulamanızın çok daha hızlı açılmasını sağlayacaktır, hem bazen hatalar almanızı engelleyecektir hem de işletim sisteminizi hızlandıracağı için ortaya bir kararlılık sunacaktır.

skype-reklam-engelleme

Skype Reklamları Nasıl Yok Edilir ?

Birçok kişi yine bu skype reklamları nasıl yok edeceğini maalesef bilmiyor.

  • İlk olarak Internet Explorer tarayıcısını açın. Bu tarayıcının ağırlık derecesini de biliyoruz ancak biraz idare etmelisiniz.
  • Sonrasında sağ üst köşede bulunan “Araçlar” butonuna tıklayın ve açılan menüden “Seçenekler” seçeneğine tıklayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra da karşınıza internet seçenekleri açılacaktır. Bu seçenekler panelinde yukarıdaki “Güvenlik” sekmesine tıklamalısınız.
  • Sonrasında karşınıza dört tane simge açılacak ve yasaklı olan siteler simgesine tıklayın bu simge kırmızı olandır. Sonrasında “Bu Web Sitesini Bölgeye Ekle” yazısının alt panelinde olan kutuya “https://apps.skype.com” adresini eklemelisiniz. Bu işlemlerden sonra Skype yazılımını kapatarak tekrar çalıştırın ve artık reklamlardan kurtuldunuz.

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

Yorum ekle