Skype Grup Konuşmalarındaki Sesli Bildirimler Nasıl Kapatılır? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Skype Grup Konuşmalarındaki Sesli Bildirimler Nasıl Kapatılır?
Bilgisayar

Skype Grup Konuşmalarındaki Sesli Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Günümüz en çok tercih edilen iletişim araçlarından biri olan Skype, özellikle de uzaktan görüşme için tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu uygulama hem cep telefonlarında mobil olarak hem de bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Günün her saati de internet bağlantısı olduğu sürece görüşmeler yapılabiliyor.

Kişisel olarak görüşmelerin haricinde grup konuşmalarının da yapıldığı Skype uygulamasında, herhangi bir bildirim ya da mesaj geldiği zaman otomatik olarak sesli bir şekilde uyarı geliyor. Tabi bu sesli uyarıdan rahatsız olan çoğu kullanıcı, özellikle de grup konuşmalarındaki sesli bildirimlerin nasıl kapatıldığını merak ediyor. Bu özelliği kapatmak ise çok basit.

Sesli Bildirimleri Kapatın

Skype uygulamasındaki sesli bildirimleri kapatmak için yapılacak ilk işlem grubun ismine tıklayarak kişisel bilgileri göster seçeneğine tıklamak gerekiyor. Daha sonra da açılan olan sayfada ayrıntılı bilgilere bakarken, yeni bir şeyler olduğunda bana bildir yazısının yanında yer alan tik işareti kaldırılmalıdır. Tik işaretinin kaldırımı sonrasında artık gruptan herhangi bir bildirim ya da mesaj geldiği zaman sesli bir şekilde uyarı işlemi olmayacak.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap