SEO Çalışmalarında Güncellik İstikrarı | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » SEO Çalışmalarında Güncellik İstikrarı
İnternet

SEO Çalışmalarında Güncellik İstikrarı

Web siteleri insan gibi düşünmeniz doğru olacaktır. Siz nasıl yemeye, içmeye ve gezmeye ihtiyaç duyarsanız web sitelerinde zorunlu ihtiyaçları vardır. Tabii her site için mutlak bunlar olacak diye bir kaide yoktur. SEO ile ilgili anlattığımız konular genel olarak bilgi amaçlıdır, detaylı bilgi için Hangeldiyev SEO ajansı ile iletişime geçin.. Siz bu genellemeleri özelleştirerek web sitenize uygulamanız gerekir. Birebir uygulamakta yanlış olur sektörel tercihler, ziyaretçilerinizin istekleri, yaş grubu, eğitim durumları farklılık gösterir.

SEO’da Web Sitelerin Güncellik Ortalaması

Güncel olmak her site için aynı şartlarda olmasa da genel olarak faydalıdır. Bilimsel makaleler olan ve bilgi amaçlı kurulan sitelerde pek güncellik aranmaz. Bilimsel gelişmeler çağımızda aşırı miktarda olsa da web sitesinden yayın yapan kuruluşun bünyelerinde yapılan araştırmalar her gün yeni olmayabilir. Yeni bir buluş yapıldığında yayına alınır, kamuoyu ile paylaşılır.

Web Siteyi Güncel Tutmak İçin Spam Yapmayın!

Google arama motoru web sitelerin bulunduğu sektörü iyi biliyor ve ona göre güncellik arıyor. Yıl 2016 hala güncelliğe takılanlar var. Sektörel siteleri iyice araştırdığınızda rakiplerinizin durumunu incelediğinizde bazı püf noktaları yakalarsınız. Hangi sektör nasıl bir site istiyorsa ona göre davranmalısınız. “Mor İnek” Yazar: Seth Godin’in anlattığı gibi bir web site yapacağım ve rakiplerim güncel değil ben güncel olacağım diyorsanız: “Bazen Güncel Olmak İsterken Bilmeden Spam Yapabilirsiniz” bu duruma düşmemeniz lazımdır. Konumuza geri dönelim güncellikte ortalama hesaplaması yapmanız gerekir. İstisnaları bir kenara atarak genel blogdan bahsedecek olursak özgün yayınlar oldukça; güncellik websiteye fayda verir. Hangi günde, kaç yayın yaptıysanız 1 ayda yaptığınız yayınları toplayın. Günlere bölün; çıkan sonuç sizin ortalama güncelliğinizi gösterir. Rakiplerinizi de aynı şekilde mutlaka analiz ediniz.

Dijital Reklam Nedir?

Marka değerini yükseltmeyi hedefleyen firmaların belirledikleri kitleye makul biçimde internet ortamında yayınlanan reklamlardır. Dijital reklam vasıtası ile markanız ve firmanız için birçok kampanyalar oluşturarak, çok sayıda platformda yayınlayabilirsiniz. Dijital reklamın en belirgin özelliği ise, standart reklam metotlarında farklı bir biçimde raporlama ve sayısal verilerini ayrıntılarıyla inceleyebilirsiniz ayrıca analiz edebilirsiniz, bu konuda dijital reklam ajansları ile çalışmanızı öneririz. Dijital reklamlar, marka değerini artıran ve hedef müşterilere ulaşmada oldukça önemli bir yoldur.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap