Sanal Kart Nedir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Sanal Kart Nedir ?
İnternet

Sanal Kart Nedir ?

Sanal kart nedir diye merak edenlere internetten alış veriş yapmak için kredi kartına bağlı olarak açılan, kartın fiziki olarak bulunmadığı ve alış verişlerin kolaylıkla gerçekleştirilebildiği hizmettir.

Sanal kart özellikle bankaların kredi kartlarına bağlı olarak güvenlik amaçlı veya asıl kredi kartına bağlı olarak açılan ve içerisine belli miktarlarda paralar aktarılabilen finansal aracılardır. İnternetten alışveriş yapmak isteyip de kendisini güvende hissetmeyenlerin en iyi şekilde işlerini görebilen sanal kart, oldukça yaygın kullanılmaya başlamıştır.

Sanal kart numarası başvuru anında verilebilir ve hemen kullanılabilir durumdadır. Üstelik sanal kart açmak tamamen ücretsiz bir işlemdir. Sana kart güvenlidir. Çünkü güvenli olmasının nedeni sıfır limitli olarak üretilmesidir.

İnternette alışveriş yapılacağı zaman ihtiyaç tutarı kadar limit, asıl kredi kartından sanal karta aktarılır. Böylece asıl karta ulaşılamayacak kadar kolay şekle sanal karttan belirlenen limit dahilinde güvenli şekilde hemen işlem sağlanabilir. Kullanımı oldukça kolaydır. Bankanızdan vereceğiniz küçük bir talimatla sıfır ücretle hemen sanal kartınızı oluşturabilir ve ihtiyacınız olan ürünleri internet ortamında sıfır risk ile hemen satın alabilirsiniz. Bu konuda neden riske girmiyorsunuz şu şekilde de örneklenebilir. Bir fotoğraf makinesi almak istiyorsunuz, fakat güvenli bir sitede olsa 10.000 TL limitli bir kredi kartını bu alış veriş için tehlikeye atmak istemiyorsunuz. Böyle durumda hemen bankaya verilecek bir talimat, anında 10.000 TL’lik kartınızın sanalını oluşturmada işlemiyle birlikte sıfır risk ile internetten güvenle ürününüzü satın alabilirsiniz. İşte bu tür durumlar için hayatınızdaki alışveriş risklerini sıfıra indiren sanal kart, son derece kullanışlı ve kendinizi güvende hissederek alışveriş yapabileceğiniz bir banka hizmetidir.

 

İnternette alışveriş yapmak istediğiniz zamanlarda önce sanal kartınıza ne kadar isterseniz o kadar limiti gönderebilirsiniz. Daha sonra ise sanal kartınızdaki limit kadar güvenli şekilde hemen internetten online olarak anında alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca alışveriş sonrası sanal kartınızda kalan bakiyeyi de asıl kredi kartınıza geri aktarabilirsiniz. Sanal kartlarda hesap kesim tarihleri asıl kartla aynı olduğundan ek bir takip etme durumu da yaşamazsınız. Sanal kart en çok kredi kartınızı riske atmak istemeyeceğiniz bütün alışverişlerinizde en büyük yardımcınız olur.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap