Samsung'dan Note 7 Uyarısı Geldi! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung’dan Note 7 Uyarısı Geldi!
Teknoloji

Samsung’dan Note 7 Uyarısı Geldi!

Samsung, dün bir karar alarak satışları resmi bir şekilde durdurdu ve bugün daha kapsamlı bir duyuruda bulundu.

Samsung, dün bir karar alarak satışları resmi bir şekilde durdurdu ve bugün daha kapsamlı bir duyuruda bulundu.

Samsung‘un tüm popülerliğini alt üst eden Galaxy Note 7 patlamaları ve alevlenme olayları ile çok zor günler geçiren Samsung, yenilenen cihazları ile beraber her şeyin düzeldiğini düşündürürken 4 patlama haberi daha geldi.

Yapılan değişimlerin ardından güvenli olan ve patlama durumu olmayan Note 7 algısı sunmaya çalışan Samsung, yeni patlama haberleri ile tüm Note 7 üretimlerini durdurmak zorunda kaldı. Ayrıca Samsung Türkiye‘den de resmi bir bilgi yayınladı.

Son olarak Samsung Electronics, genel merkez bildirimi ile resmi olarak değişim ve satışların durdurulduğunu ve eski ile yeni cihazların kapatılmasını belirtti.

note7-1-660x330

Samsung Tarafından Gelen Resmi Yazı

Gelen resmi yazıdaki uyarı ise şöyle;

“ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ile beraber son günlerde raporlanan vakaları çözüme kavuşturmak adına çalışmalar yürütmekteyiz. Çünkü Samsung kullanıcılarının güvenliği bizim için en önemli şeydir. Bu sebeple Samsung, tüm dünyadaki iş birliği içerisinde olduğumuz tüm operatörlere ve satış kanalları ile beraber satış ve değişim programını bu araştırma süresince durdurma kararı aldık.

Aynı zamanda orijinal Note 7 ve değişimden gelen yeni Note 7’ler ayırt etmeksizin tüm Note 7’lerin kapatılmasını ve ücret iadesi dahil mevcut hukuk yollarına başvurabileceklerini hatırlatırız.”

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap