Samsung'dan Açıklama: 26 Patlama Haberi Yalan | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung’dan Açıklama: 26 Patlama Haberi Yalan
Teknoloji

Samsung’dan Açıklama: 26 Patlama Haberi Yalan

Samsung’un kısa süre önce çıkarmış olduğu son Note modeli için bir çok patlama haberi gelmişti ve bu patlama sorunları çözüme kavuşurken Samsung bir açıklama yapma gereği duydu. Açıklamasında 26 patlama olayının yalan olduğunu söyledi

Samsung’un kısa süre önce çıkarmış olduğu son Note modeli için bir çok patlama haberi gelmişti ve bu patlama sorunları çözüme kavuşurken  Samsung bir açıklama yapma gereği duydu. Açıklamasında 26 patlama olayının yalan olduğunu söyledi.

Samsung kısa süre önce yaşanan bu üzücü olayı çözmek adına tüm cihazlarını geri toplama kararı almış ve onarılan cihazı dağıtmaya başlamıştı. İlk olarak ABD’de 500.000 adet cihaz ile başlanılırken, Samsung sorunları neredeyse çözüme kavuşturmuş ve bir açıklama yaparak bilgi vermek istemiş. Açıklamasında 26 adet patlama olayının ciddi anlamda yalan olduğunu belirtti.

Vakalar

Vakalar içerisinde en fazla olan 9 farklı olay ile ABD iken, onu 3 olayla Güney Kore, ardından ise 2 olay ile Fransa izliyor. Ayrıca İngiltere, Kanada, Singapur, Filipinler, Vietnam, Hırvatistan, Romanya, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çek Cumhuriyeti’nde birer olay fake çıkarken ayrıca bir olay da Türkiye’den yalan olarak rapor edilmiş.

Şimdiye kadar Samsung’un toplamış olduğu 1 milyondan fazla cihazın sadece 26 adetinin yalan haber olduğunu söylemesi ciddi anlamda normal karşılandı. Samsung gibi bir firma sonuç olarak hatasını kabul etmiş. Cihazları çok hızlı bir şekilde geri toplama kararı almış gelip de 26 cihaz için böyle bir söz söylemez. Söylemişse de kesinlikle doğrudur. Zaten patlama olaylarında bir çok çıkarcı kişinin olduğu görülmüştü.

Ayrıca piyasada şuan için bir çok sorunsuz cihaz bulunduğunu da belirtelim.

Samsung sunduğu rapor ile kullanıcıların gözünde yine sevilen tarafta yer aldı. Samsung’u böyle zor bir dönemde yapmış olduğu hızlı çalışmaları ve güvenilirliği kullanıcılardan yine onay almasını sağladı.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap