Samsung Galaxy Note 7’de Düşüş | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung Galaxy Note 7’de Düşüş
Teknoloji

Samsung Galaxy Note 7’de Düşüş

Şimdiye kadar çoğu testten başarılı bir sonuç ile çıkan Samsung bu sefer duruşunu Galaxy Note 7 ile sergilerken durum hiç iyi olmadı.

Şimdiye kadar çoğu testten başarılı bir sonuç ile çıkan Samsung bu sefer duruşunu Galaxy Note 7 ile sergilerken durum hiç iyi olmadı.

Elektronik cihazları parçalayıp “onarılabilirlik” durumunu ölçen  iFixitSamsung‘un çok kısa önce piyasaya sunmuş olduğu cihazı olan Galaxy Note 7′ye onarım testi için ecel terleri döktü.

note-7

Ayrıca Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarına göre daha yüksek bir puan almayı başardığını belirtelim.Bu yeni cihazın onarımı sırasında sıkıntı yaşamanın asıl sebebi harici videoların şuan bulunmaması.Parçalama esnası sırasında göze en çok çarpan konu ise  bir pil kablosunun bulunması ve pili değiştirmenin bir o kadar zor olduğu ve ön camı “ekranı bozmadan” değiştirilmesinin imkansız olduğu görüşüydü. Bu sebeplerden ötürü Galaxy Note 7‘nin 10 üzerinden 4 gibi düşük bir onarım puanı aldığını görüyoruz.

note-7-3

Note 7′nin Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘den sadece 1 puan fazla almasının asıl sebebi ise kablo yolunun ve ekranın sökülmesi sırasında şarj portunu değiştirmeyi zorunlu kılmamasıydı.

note-7-2

Piyasaya çıktığı günden beri oldukça fazla teste sokulmuş olan Galaxy Note 7 cihazının tüm testlerden neredeyse başarılı bir şekilde çıkmayı başarırken, son testte bu durum pek iç açıcı olmadı. Kullanıcıların Note 7’ye oldukça fazla ilgi göstermesi son testten sonra bile yinede devam ediyor. Sonuçta Samsung’un kısa süre önce sunmuş olduğu Note 7 cihazının bir testten düşük puan olması onun kötü bir telefon olarak görülmesi anlamına gelmiyor.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap