Samsung Galaxy Alpha Hakkında Düşüncelerimiz | Pc Webim
Ana Sayfa » Mobil » Samsung Galaxy Alpha Hakkında Düşüncelerimiz
Mobil

Samsung Galaxy Alpha Hakkında Düşüncelerimiz

Merhaba Pc Webim takipçileri. Bu yazımda sizlere Samsung’un iPhone 6‘ya rakip çıkartmış olduğu Galaxy Alpha hakkında ki düşüncelerimi anlatacağım.

Telefonun özelliklerinden önce tasarımından yazıma başlamak istiyorum. Tasarımı gerçekten çok hoşuma giden bir telefon gerçekten.

Aşağıda ki resimden de göreceğiniz üzere cihazın tasarımı gerçekten çok hoş durmuş. Yan çerçevenin meral oluşu telefona ayrı bir hava katıyor. Ekranın yan tarafında kalan kısımlar karesimli bir yapıya sahip. Hoparlör kısmının cihazında alt kısmında durması telefonu kullanırken,müzik dinlerken elimizin hoparlörü kapatmaması için güzel bir kısma koyulmuş, ayrıca cihaza güzel bir görüntü katmış.

Cihazın köşe kısımlarının kavisli yapılması farklı ve güzel bir görüntü katmış.

samsung-galaxy-alpha-black-5

 

Özellikleri

 

Telefonun ekranının 4,7 inçlik bir ekrana sahip oluşu orta boylu telefon severler için güzel olmuş ve 4,7 inçlik cihaza yakışmış.Cihaz android 4.4.4 ile geliyor. Cihazın arka kısmında s5’de olduğu gibi kalp sensörü mevcut. Telefon 312 ppi pixel yoğunluğuna sahip. 720 x 1280 çözünürlüklü olan cihazımız 16 milyon renk yoğunluğuna da sahip.

Telefon 12 megapixel lik bir arka kameraya sahip.

SamsungAlphaHERO-623-80

 

Arkadaşlar bugün ki yazımızın da sonuna geldik. Ben olsam (tasarıma önem veren birisiyim.) Galaxy S5 alacağıma Galaxy Alpha’yı tercih ederdim. Şekil konusunda iPhone 6 ‘dan da şık olduğunu düşünüyorum… Şağlıcakla kalın.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap