Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?
Bilgisayar

Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?

Günümüzde kullanılan belli başlı işletim sistemleri bulunuyor. Ancak şimdilerde yeni bir heyecan yaşanıyor. Yeni bir işletim sistemini denemek isteyenler için güzel bir alternatif olan Remix OS, oldukça kullanışlı bir sistem olarak tanımlanıyor. Android tabanlı bir sistem olan Remix OS, kullanıcıları için ise tamamen ücretsiz olarak piyasaya sürüldü.

Android tabanlı olan tüm platfomlarda yer alan uygulamaları çalıştırabilme özelliği bulunan Remix OS, şimdilerde Alpha aşamasında. Oldukça stabil bir sistemi bulunan işletim sistemi eski bilgisayarlarda da çalışabiliyor.

Remix OS’yi İndirmek İçin Ne Yapmalı ?

Remix OS, Jide adından bulunan bir firma tarafından bulunarak geliştirildi. Tamamen 687 MB büyüklüğünde olan Remix OS, hem kolay hem de basit bir kullanıma sahip. Bu sistemi kurmak isteyenler için ise sadece flash bellek yeterli. Bunun dışında web sitesinden indirmek isteyenler için de ücretsiz olarak indirilebilecek bir kurulum dosyası mevcut.

Kendine yeni bir işletim sistemi arayan ya da yeni çıkan işletimi denemek isteyenler için güvenilir bir kurulum dosyası olan Remix OS, her cihazda başarılı bir şekilde kurulabiliyor.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap