PDF Dökümanları Türkçe’ye Nasıl Çevirilir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » PDF Dökümanları Türkçe’ye Nasıl Çevirilir ?
Bilgisayar

PDF Dökümanları Türkçe’ye Nasıl Çevirilir ?

Google Çeviri veya öteki ismiyle Google Translate servisi, doğrudan yazdığınız yazıları veya internet sitelerini tercüme edebiliyor. Google Çeviri servisin az bilinen özelliklerinden biri ise dokümanları tercüme edebilmesi.

Tüm pdf dosyanızı bu yöntem ile Türkçe’ye çevirebilirsiniz. He Google Çeviri ne kadar doğru çevirir orasını bilemem ama yine de işinizi görür.
PDF belgelerimizdeki yazıları diğer dillere tercüme edebilmek için tek yapmamız gereken Google Çeviri’ye girmek ve daha sonrasında karşılaştığınız sayfadaki “Metin veya web sitesi adresi yazın ya da bir dokümanı çevirin.” linkini tıklamak.

Çeviri
Dosya seçme menüsünde ise tabii ki kullanmakta olacağımız PDF dosyasını seçerek devam etmekteyiz. Bu esnada yukarıdaki sekmeden dil seçimlerini de yapmayı sakın unutmamalısınız.
Seçimlerimizi yaptıktan sonrasında nihayetinde sağ üst sekmede bulunan “Tercüme et” düğmesine tıklayarak tercüme edilen belgelerimizi alabilmekteyiz.
Ancak bu fonksiyonun bol grafikli PDF belgelerinden ziyade tümü yazı olan PDF’ler için hazırlandığını unutmamalısınız. Dilerseniz tabii ki Word belgelerini da bu fonksiyondan yararlanarak tercüme edebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap