PDF Belgelerini Word Belgesine Dönüştürme | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » PDF Belgelerini Word Belgesine Dönüştürme
Bilgisayar

PDF Belgelerini Word Belgesine Dönüştürme

PDF belgelerinden sıkılanlar tabii ki bu dosyaları basitçe Word dosyası haline de getirebilmekte, böylece daha basit tertipleme ve inceleme fırsatı yakalayabiliyorlar. Bu iş için kullanılabilecek uygulamalardan bir kaç tanesini yazımızda sizlere paylaşacağım.

word
Geçmişte taranmış bir takım PDF dosyalarınızın gerçek basılı belgelerden hazırlanmış olmaları durumunda adeta bir görsel gibi durduklarını ve içlerinden seçim yapmanın imkânsız olabildiğini sizler de fark etmişsinizdir. OCR uygulamaları olmadan yapılmakta olan taramalar ne yazık ki bu sonucunda vermektedirler yalnız bunu aşabilmek için yapmanız gereken tek şey PDF dosyanızı Google Drive‘a yüklemek.
Google Drive‘a yüklenmiş olan bazı yazılı veriler kendiliğinden OCR prosedüründen geçiriliyorlar ve içlerinde bulunan yazılar rahatlıkla seçilebilir, hatta kopyalanabilir oluyorlar. Bu iş için drive.Google.com adresine girdikten sonrasında hesabınızla giriş yapmalı, sonrasında pdf formatındaki dosyanızı yüklemelisiniz.

Aslında bu işlemi internet üzerinde ücretsiz yapan servisler de bulunmakta. Aşağıdaki servisler kullanmış olduğum ve önerdiğim servislerdir.

1- www.freepdfconvert.com/pdf-word Ücretsiz kullanabileceğiniz harika bir Pdf to Word Convert sitesi.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap