Paypal Türkiye'ye Geri Geliyor! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Paypal Türkiye’ye Geri Geliyor!
Teknoloji

Paypal Türkiye’ye Geri Geliyor!

Haziran ayı içerisinde Türkiye’de kullanımı kaldırılan PayPal kısa süre sonra Türkiye’de kullanıma açılacak.

Mayıs ayı içerisinde oluşan gerilim ile beraber Türkiye’de faaliyetlerine son veren PayPal tekrardan Türkiye’de kullanıma açılması için hazırlıklar başlatıldı.

Haziran ayı içerisinde Türkiye’de kullanımı kaldırılan PayPal kısa süre sonra Türkiye’de kullanıma açılacak.

Mayıs ayı içerisinde oluşan gerilim ile beraber Türkiye’de faaliyetlerine son veren PayPal tekrardan Türkiye’de kullanıma açılması için hazırlıklar başlatıldı. Mayıs ayında Türkiye kurallarına uymadığı gerekçesi ile kullanımı engellenen PayPal yeni düzenlemeler ile kullanıma tekrar açılacak.

Türkiye’de faaliyet gösteren PayPal’ın sunucuları Türkiye’ye getirilmesi istenmişti. Ancak PayPal bu konuda olumsuz bir yanıt vererek sunucularını Türkiye içerisine getirmedi. Türkiye buna karşılık kuralları ihlal etmesi gerekçesi ile PayPal kullanımına izin vermedi. Milyonlarca kullanıcının kullanmış olduğu PayPal’ın Türkiye’de kapatılması 2-3 ay durmadan konulmuştu.

Büyük gerilime neden olan PayPal’ın kapatılması bir çok kullanıcının alternatif aramasına neden oldu. PayPal tarzı birçok site hizmet verse bile hiçbiri PayPal’ın tadını verememişti.

paypal-1

Paypal Sunucuları Türkiye’ye Taşıyacak

PayPal’ın yaptığı açıklamada Türkiye’de hizmet vermenin mümkün olmadığını söylerken son yaptığı açıklamada daha sıcak bir şekilde Türkiye’ye yanaşmaya başladı. PayPal’ın yaptığı kamuoyu açıklaması ile Türkiye faaliyetlerine devam etmesi adına bir çok düzenleme yoluna gidildiği açıklandı.

PayPal’ın geri gelmesi bir çok kullanıcıyı şimdiden sevindirmeye yetti. PayPal’ın önümüzdeki yıl kaldığı yerden devam etmesi bekleniliyor. Ancak PayPal Türkiye’ye vergi ödeyeceği için 800 milyon işlem hacmi 400 milyona düşeceği tahmin ediliyor. PayPal’ın en kısa sürede gelmesini beklerken kullanıcılara büyük kolaylık sağladığını unutmayalım. Zor günleri geride bırakıp eskisi gibi yolumuza devam edeceğiz diyebiliriz.

 

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap