PayPal Türkiye’de Kapanıyor! | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » PayPal Türkiye’de Kapanıyor!
İnternet

PayPal Türkiye’de Kapanıyor!

Paypal, internet üzerinden para transferi yapabileceğiniz online bir ödeme sistemidir. Alanında lider durumunda olan Paypal kullanıcılarını çok kötü bir haber bekliyor…

6 Haziran 2016 tarihinde Paypal’ın resmi sitesine giriş yapan kullanıcıları aşağıdaki gibi bir bilgilendirme ekranı karşıladı. Yazılanlara göre Paypal Türkiye’de kapanıyor.

Paypal kullanıcıları bu duruma üzüldü ve bir o kadar da şaşırdılar. Sonuçta internet üzeri işlemlerde bir çok kullanıcının göz bebeği durumundaydı.

PayPay’ın resmi sitesi üzerinde bulunan bilgilendirme şu şekilde;

“PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

paypal kapanıyor

 

PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerine neden son veriyor ?

Şirke,t bu soruya ise şu şekilde bir cevap getirmiş; “Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptığımız lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerimizi durdurmaktan başka bir seçeneğimiz bulunmamaktadır.”

Koskoca PayPal da güme gitti arkadaşlar. Hesabınız da bakiye varsa hiç zaman kaybetmeden banka hesaplarınıza transfer edin. Bundan sonra PayPal üzerinden ödeme almaya kalkıştığınızda alamayacaksınız.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye www.paypal.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

1 yorum

  • Söylemeden edemeyeceğim olayın üzerinden zaman geçti fakat bu kapanma olayı yüzünden bir çok dijital ödeme alan arkadaşım işini sonlandırdı. Böyle şak diye bir anda kapatmaları çok tuhaf ve saçma oldu keşke bir çözüm düşünülseydi en azından müşterileri düşünseydi Paypal.