OurMine,Netflix ve Marvel'ın Twitter Hesaplarını Hackledi! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » OurMine,Netflix ve Marvel’ın Twitter Hesaplarını Hackledi!
Teknoloji

OurMine,Netflix ve Marvel’ın Twitter Hesaplarını Hackledi!

OurMine isimli hacker grubu Netflix ve Marvel’ın Twitter hesaplarını hackledi ve kendi iletişim bilgisini yayınlayarak şirketlerin kendisinden destek alması gerektiğini belirtti.

OurMine isimli hacker grubu Netflix ve Marvel’ın Twitter hesaplarını hackledi ve kendi iletişim bilgisini yayınlayarak şirketlerin kendisinden destek alması gerektiğini belirtti.

Son zamanlarda Twitter hacklenme olaylarına bir çok kez tanık olmaya başladık. Her gün bir yeni hacklenme olayı meydana geliyor. Hata milyonlarca dolar değerindeki şirketlerin bile sosyal medya hesapları hacklenebiliyor.

Bu bakımdan tanınmış olan OurMine isimli hacker grubu, kısa süre önce Netflix ve Marvel‘ın Twitter hesaplarını hacklemişti. İki hesap üzerinden yaptıkları paylaşımda “Hey, biz OurMine’ız, endişelenmeyin sadece güvenliğinizi test ediyoruz, bunun hakkında daha fazla şey anlatmamız için bize ulaşın” demişti. Pek fazla zaman geçmeden iki şirkette hesaplarını geri aldılar.

Bu OurMine’ın ilk hacker vakası mı?

OurMine isimli hacker grubunun ilk vakası olmadığını söyleyebiliriz. Daha önce uluslararası ünlü oyunlardan bir çok kişinin sosyal medya hesaplarını ele geçirip bazı mesajlar paylaştılar. Ayrıca güvenlik sağlamak adına hacklemiş olduğu kişilerden para aldığı da bir gerçek

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap