Ön Kamera Ters Çekiyor Nasıl Düzeltilir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Ön Kamera Ters Çekiyor Nasıl Düzeltilir ?
Genel

Ön Kamera Ters Çekiyor Nasıl Düzeltilir ?

Selfie veya Türkçesiyle Özçekim hayli yaygınlaştı ve yaygınlaşmaya da devam ediyor. Özçekim modası bitmiyor. Telefon şirketleri öz çekim için ön kameraları geliştirmeye, iyileştirmeye devam ediyor. 

Asıl konumuza gelecek olursak yine manzarayı arkanıza aldınız ve selfie yapıyorsunuz fakat fotoğrafı çektikten sonra ters döndüğünü farkettiniz bu sorunla muhtemelen bir çok kişi karşılaşmıştır insanı gıcık eden bir durum. Bu yazıda bu soruna açıklık getireceğiz ve fotoğraflarınız düzgün çıkacak.

Not: Anlatacağım yöntem android cihazlar için geçerlidir. İphone cihazlarda bu durum için herhangi bir ayar bulunmamaktadır.

  • Telefonun kamerasını açın ve Ayarlar’a girin.
  • Ardından “Resimleri önizlediğin gibi kaydet” seçeneğini Aktif hale getirin.

İşte bu kadar 🙂 Artık fotoğraflarınız düzgün çıkacak. Yorum atmayı unutmayın. Hoşçakalın.

 

 

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

7 Yorumlar

  • Telefonum GM 5 plus d ve ön kamerada ayna modu yok dediğiniz o özellikde çıkmıyor, ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin

    • Bende iPhone kullanıcısıyım bende de yok herhangi bir kamera uygulaması indirebilirsiniz veya instagram,snapchat ile fotoğraf çekip kaydedebilirsiniz ters dönmeyecektir.

  • iPhone kullanıcıları resmi geri ters çevirirlerse sorun çözülmüş olur. Sizin de dediğiniz gibi bunun ayarı yok fakat yöntemi var.

  • Bu özellik samsung da var, general mobile için kamera ayarlarında böyle bir özellik bulamadım bununla ilgili bilginiz var mıdır?