No Man's Sky | Pc Webim
Ana Sayfa » Oyun » No Man’s Sky
Oyun

No Man’s Sky

Hello Games firması tarafından hazırlanmakta olan bilim kurgu/uzay simülasyonu kategorisine giren No Man’s Sky güzel bir oyuna benziyor.

Projenin başında yer alan Sean Murray küçükken çok bilim kurgu filmleri izler ve bilim kurgu kitapları okurmuş. Bundan ötürü bir türlü içindeki düşüncelerini dışarıya dökemeyen Murray böyle bir oyun yapmış.

Oyun gerçekten yoğun bir şekilde keşfetmeye dayalı. Sürekli yeni gezegenler geliyor. Bu gezegenler yapımcılar tarafından da yapılmıyor. Haritalar XYZ şeklinde geliyor. Dağlık bir arazi mi yoksa düz bir arazimi yapımcılar da bilmiyor. Oyun kendi kendine Minecraft’ta olduğu gibi harita oluşturabiliyor.

Oyun Nasıl Başlıyor ?

Oyun herkeste aynı başlayacak. Oyunu aldığınız da bir uzay gemisinde başlayacaksınız. Uzay gemisi bir gezegene inmiş durumda olacak. Belki bu gezegeni biraz araştıracaksınız ama kafanızı gökyüzüne kaldırdığınızda diğer gök cisimlerini görecek ve gitmek isteyeceksiniz. Hemen uzay geminize atlayıp istediğiniz gezegene gidebileceksiniz. Dilerseniz uzay boşluğunda dolaşabileceksiniz.

Soruyorum size; böyle özgür bir oyun nerede gördünüz ? No Man’s Sky gezegenler arası seyahat,uzay boşluğunda dolaşma gibi özellikleri ile fark yaratacak bir oyun.

No Man's Sky

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap