Netiyi.Com - Linux VPS, VDS, Wordpress Hosting Hizmetleri | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Netiyi.Com – Linux VPS, VDS, WordPress Hosting Hizmetleri
Genel

Netiyi.Com – Linux VPS, VDS, WordPress Hosting Hizmetleri

Reseller paketlerini tanımlamaya isterseniz öncelikle isimlerinden başlayalım. Re ve Seller kelimelerinden oluşan kelime aslında “Tekrardan satış” anlamına gelmektedir. Reseller hosting paketinin ilk çıktığı yıllarda hostinglerin paket fiyatları şimdinin fiyatlarının neredeyse 10 katı kadardı. Özellikle birden fazla web sitesine sahip olan kullanıcılar bu paketleri tercih ediyordu. Böylece bu paketler içerisinde hem kendi sitelerini barındırıyordu, hem de kalan alanı diğer kullanıcılara pazarlıyordu. Böylece kendi barındırma maliyetlerini düşürüyordu. Hatta bazen kullanıcılar bu paketlerden satın alarak direktolarakweb hosting veya WordPress hosting paketleri oluşturup satış yapıyordu. Fakat ne varki günler ve yıllar geçtikçe reseller satış özelliğini kaybetti ve fiyatları çok daha normal bir rakama ulaştı.
Artık ise kullanıcılar ya birden fazla web sitelerini barındırmak için Reseller paketleri satın alıyorlar ya da çokdaha yüksek alana ihtiyaç duyan web sitelerini barındırmak için Linux reseller seçeneğinden faydalanıyor. Fakat tabii neticede hala sunucunun size bölünmüş olan bir birimini kullanıyorsunuz. Yani hala bu paketle sadece barındırma işlemlerinizi halledebilirsiniz ve belli bir CPU oranına liyakat etmelisiniz. Şayet bu oranın üstüne çıkarsanız firma muhtemelen hiç uyarmadan reseller hesabınızı askıya alma işlemi uygulayacak veya bunu bizzat sistemin kendisi uygulayacaktır.
Yani, eğer gerçekten trafik hacmi olarak yüksek boyutlara ulaşan bir web siteniz veya siteleriniz varsa her zaman için en iyi seçenek bir reseller yerine kiralık sunucu paketlerinden faydalanmaktır. Fakat kiralık sunucuların masrafı hem hosting hem de reseller paketlerine göre çok daha yüksek oalcaktır. Diğer yandan ise alacağınız bir Linux VDS ile hem trafik sıkıntısı çekmeden hem de CPU sıkıntısı çekmeden kolaylıkla siteniz üzerinden kesintisiz yayın yapabilirsiniz.
Kurumsal Bilgilerimiz;
Şirket Ünvanı : Netiyi Telekomünikasyon İnt. Bil. Hiz. Tic. San. Ltd. Şti.
Vergi Dairesi : Amasya VD.
Vergi Numarası : 6310670269
İletişim Bilgilerimiz;
Firma Adresi: Ellibeşevler Mahallesi Yeğenzade Sokak No:9 Daire:16 Merkez/AMASYA
E-Posta : info@netiyi.com
Web Site : https://www.netiyi.com
Telefon : 0850 455 12 94 pbx

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap