Microsoft’tan nesne takip patenti

24

Microsoft’un aldığı yeni patent ile beraber artık AR gözlüklerin nesne takibi yapabilmesi mümkün oluyor. 

Uzun bir süredir sanal gerçeklik gözlüklerinin hayatımıza girmesi ve belirli aralıklarla büyük gelişimler gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu bakımdan Microsoft gelecek olan dünyanın yakın gelecekteki en önemli teknoloji cihazı arttırılmış gerçeklik olacağını düşünen Microsoft yeni bir patent alarak işi farklı bir boyuta taşıyor.

Microsoft’un aldığı yeni patent ile beraber artık teknoloji desteğiyle beraber nesnelerin takibi yapılacak ve tanınacak. Bu bakımdan nesne takibi yapılarak kaybolan nesnelerin nerede olduğu anında öğrenilebilecek. Kısa bir örnek verecek olursak eğer oturduğunuz odada kaybolan kumandanızı saatlerce aramak yerine anında öğrenmek iyi olsa gerek.

Yeni alınan patent ile yeni özelliklerin daha fazla geliştirilmesi mümkün görünüyor. Çünkü kaybolan eşyaların anında bulunması gibi bir çok nesne tanıma ve takip yapıldığından ilerleyen zamanlarda daha farklı alanlar için geliştirilip kullanılabilir. Ancak bu sadece bir patentden ibaret olduğu hatırlatalım. Şuan için ortada net bir durum söz konusu değil.

 

PAYLAŞ
12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

YORUM YAZ