Messenger Anlık Video Özelliği | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Messenger Anlık Video Özelliği
Teknoloji

Messenger Anlık Video Özelliği

Facebook’un son zamanlarda ard arda yenilik getirmesi ciddi oranda artmış durumda. iOS ve Android cihazlar için aynı anda gelmesi beklenilen yeni güncelleme ile Messenger’da artık anlık video gönderilecek.

Facebook’un son zamanlarda ard arda yenilik getirmesi ciddi oranda artmış durumda. iOS ve Android cihazlar için aynı anda gelmesi beklenilen yeni güncelleme ile Messenger’da artık anlık video gönderilecek.

Anlık mesajlaşma özelliğinin gelmesi oldukça popüler olan Facebook Messenger uygulamasını rakiplerine karşı eksiklerini giderip yükselmesine olanak sağlayacak. Facebook‘a ve Instagram‘a gelen yeniliklerin ardından sıra Messenger’a geldi. Messenger için anlık video desteği aktif bir şekilde kısa süre sonra kullanılacak.

Bir çok sosyal medya uygulamasında olan anlık video desteği varken, Messenger’da olmaması büyük eksiklikti. Kısa süre önce Instagram’a gelen zoom yakınlaştırma özelliği profil fotolarına daha yakından bakmaya olanak sağlıyordu. Şimdide Facebook Messenger için video desteği geliyor. Facebook bu aralar oldukça fazla hızlı ilerliyor.

Messengera-Anlık-Video-Yeteneği-Geldi-2

Facebook artık sohbet esnasında örnek alışverişe çıktınız ve bir ayakkabı modeli gördünüz çok beğendiniz ancak alsam mı diye düşünürken hemen Messenger‘da bir arkadaşınıza anlık videosunu gönderip arkadaşınızdan yorum alabilirsiniz. Kısaca bu özellik daha çok anlık durumlarda anlık video göndermeyi tercih eden yazı yazmayı seçmeyen kullanıcıların işine yarayacak.

Özelliğin kısa süre sonra Messenger‘a ufak bir güncelleme ile gelmesi an meselesi. Hatta bir kaç iddiaya göre şuan uygulama içinde böyle bir özelliğin olduğu ancak Facebook‘un server’da aç komutu vermemesinden dolayı özellik pasif göründüğüne dair iddialar yer alıyor. Ne olursa olsun kısa süre sonra gelecek bakalım ne kadar ilgi görecek merak konusu.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap