Lumia 950 XL Üretimi Bitti! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Lumia 950 XL Üretimi Bitti!
Teknoloji

Lumia 950 XL Üretimi Bitti!

Microsoft’un ürettiği ve piyasaya sunmuş olduğu Lumia 950 XL model cihazı ile büyük beklenti içerisine girdiği fakat Lumia 950 XL model cihazın üretiminin bittiği duyuruldu.

Microsoft’un ürettiği ve piyasaya sunmuş olduğu Lumia 950 XL model cihazı ile büyük beklenti içerisine girdiği fakat Lumia 950 XL model cihazın üretiminin bittiği duyuruldu.

Microsoft bildiğiniz gibi Nokia‘yı satın aldı ve ardından mobil sektörde önemli bir yere geldi. Ancak bu ağırlık fazla sürmedi. Lumia serisi ile büyük ilgi görmeyi bekleyen şirket ne yazıkki istenilen ilgiyi bir türlü göremedi ve Lumia 950 XL modelini çıkararak büyük bir beklenti içerisine girdi. Lumia 950 XL Microsoft’un güvendiği modeller arasındaydı. Ancak güvenmesine rağmen bu modelde ilgiyi ne yazıkki göremedi. Son olarak Microsoft bir açıklama yaparak Lumia 950 XL model cihazlarının üretimini artık yapmayacağını ve kısa süre sonra piyasadan kalkacağını belirtti.

Lumia 950 XL’a Güvendi!

Lumia 950 XL model cihaz için gelen son bilgiler ile birlikte şirketin en güvendiği model olduğu öğrenilirken Lumia 950 XL Windows 10 işletim sistemi ile gelerek kullanıcıların ilgisini pek çekmedi. Lumia 950 XL‘ın ilgi görmemesi üzerine şuan için Microsoft’un ciddi olarak prestij kaybı yaşamasını düşündürüyor. Amiral gemi cihazı olan Lumia 950 XL beklentileri karşılayamadı.

Son Üretimler Yapıldı 

Son gelen bilgiler ile raflarda yerini alan Lumia 950 XL model için son üretimlerin bittiği ve artık üretimin olmayacağı belirtildi. Bir kaç gün sonra Lumia 950 XL artık satılmayacak ve destek kesilecek. Son stokların tüketilmesi adına Microsoft daha önceki stok bitirme çalışmalarına benzer kampanya ve fırsatlar yapılacak.Bakalım nasıl bir kampanya olacak merakla bekliyoruz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap