Linkedin Hesabı Nasıl Kapatılır ? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Linkedin Hesabı Nasıl Kapatılır ?
İnternet

Linkedin Hesabı Nasıl Kapatılır ?

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

2003 yılında California’da kurulan Linkedin, iş dünyasının sosyal çevre ile bağlantı kurmasını sağlamaktadır. Bilgi alışverişi sağlayan Linkedin, profesyonellerin kullandığı bir sitedir. İş dünyasına hitap etmesi, siteyi elit bir hale getirmektedir. En fazla kullanılan sosyal paylaşım siteleri arasında yer almayı başaran Linkedin, büyük bir hızla büyümeye devam etmektedir. İş dünyası arasında köprü niteliği taşıyan site, Türkiye’de oldukça popülerdir. Kullanıcılar buna rağmen bazı sebeplerden ötürü hesaplarını silmek isteyebilirler.

Hesapla İlgili Tüm Veriler Silinir

Linkedin hesabını silmek için öncelikle üye girişi yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra hesap silme işlemine başlanmalıdır. Sayfada yer alan hesap silme bağlantısına tıklandıktan sonra kullanıcılardan hesap kapatma nedenini belirtmeleri istenilmektedir. Mazeretin belirtilmesinin ardından, devam seçeneği yardımıyla işlem sürdürülür. Yeni açılan sayfada hesap doğrulaması yapıldıktan sonra son aşamaya gelinir. Hesap kapat seçeneğinin de tıklanmasının devamında hesap silinmektedir.

Hesabın silinmesi sonucunda, hesapla bağlantılı her türlü bilgi de silinmiş olacaktır. Genel profilin, aramalardan silinmesi ise bazı durumlarda biraz zaman alabiliyor.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap