Kısırlaştırılmış Kedi Maması Neden Gereklidir? | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Kısırlaştırılmış Kedi Maması Neden Gereklidir?
Tanıtım Yazısı

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Neden Gereklidir?

Kedilerin üremelerinin durdurulması için kısırlaştırma işlemi gerekiyor. Cerrahi bir işlem olan ve mutlaka veterinerler tarafından yapılması gereken kısırlaştırma işleminden sonra,  kedilerin özel olarak beslenmesi şarttır. Kısırlaştırma esnasında metabolizmada bozulmalar yaşanabilir.  Kısırlaştırılmış kedi maması ile kedilerin operasyon sonrası yaşayacağı olumsuzlukların önüne geçilebiliyor.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Özellikleri Nelerdir?

Kedilerin kısırlık ameliyatından sonra hormon yapılarında değişkenlik yaşanır. Bu nedenle özel olarak hazırlanmış mamalarla kedilerin beslenmeleri desteklenmelidir. Kısırlaştırılmış kedi maması eklem ve kas sistemini destekleyici özelliğe sahiptir. Kesinlikle gluten içermeyen bileşenlere sahip mamaların tahıl oranı ise kedilerde alerjik etki yaratmaz.

Diğer mamalara göre yağ oranı oldukça düşük olan mamalar;  vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Doğal antioksidanlar ile desteklenen mamalar, kedilerin ihtiyacı olan kalsiyum, magnezyum ve fosforu kapsıyor. Karbonhidrat oranı düşük olduğu için kedilerin kilo alımını engelleyen ve sindirimi rahat olan ürünler ile kediler daha sağlıklı oluyor. 

Siz de kedilerinizin kısırlaştırılma operasyonundan sonra daha çabuk toparlanmasını ve sağlıklı bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız birbirinden farklı çeşitteki bu ürünlere https://www.petsepette.com/kisirlastirilmis-kedi-mamasi sayfası üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap