Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları
Tanıtım Yazısı

Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları

Dijital ortamlarda bir kimliğe sahip olmak isteyenler eğer kendi isimlerini kullanmak istemiyorlarsa kimsenin kullanmadığı kullanıcı adları tercih ederler. Sitelere kayıt olmak için bu adların tercih edilmesi şarttır. Siteye üye olmak veya hesap almak için başkalarınca kullanılan bir kullanıcı adı seçilmesi durumunda site kişilere bu isimde bir kullanıcı zaten var diye uyarı mesajı verecek ve başka bir kullanıcı adı seçimi yapmanızı isteyecektir. Böyle bir durumla karşılaşan kişilerin ilk yaptıkları kullanıcı adının yanına rakam tercihi yapmak olacaktır.

Kullanıcı Adı Bulma

Sosyal medya hesaplarında kullanmak için veya oyun, arkadaşlık, sohbet gibi sitelere üye olmak için kullanıcı adı belirlemek gerekir. Bu adların kişilerin akıllarında kalıcı, dikkat çekici olmasının önemi büyükken, kullanıcı adı seçen kişilerin birtakım özelliklerini de taşıması şarttır. Örneğin pediatri, ilginç bir kullanıcı adıdır. Kişinin çocuksu bir yapıya sahip olabileceğini düşündürürken bir yandan da doktorluğu tanımlayabilmektedir. Siz bu ismi kullanıcı adı olarak seçmiş olmanıza rağmen site size bu isim kullanılamaz, bu isimde bir kullanıcı zaten var mesajı verebilir.

Kullanıcı Adının Belirlenmesi

Kimsenin kullanmadığı bir kullanıcı adı bulma konusunda öncelikle bu kullanıcı adını hangi platformda kullanacağınız önem taşır. Eğer bu kullanıcı adınızı sosyal paylaşım sitenizde kullanacaksanız kendinizi tanımlayabileceğiniz ve bir özelliğinize yada karakterinize yönelik bir kullanıcı adı olmalıdır. Seçtiğiniz bu isim zaten var mesajı alırsanız yanına tuttuğunuz takımın kodu, doğum tarihinizin yıl bölümü gibi detaylar ekleyebilirsiniz. İsim kullanmak istemeyen kişiler ad ve soyadlarında bulunan sesli veya sessiz harfleri silerek de kullanıcı adı oluşturabilirler.

Kullanıcı Adının Akıllarda Kalması

Kullanıcı adı olarak kullanmak istediğiniz kelimeler, kullanacağınız platformlara özel olarak değişebilir. Kimsenin kullanmadığı kullanıcı adları arasında yaptığımız aramalarda bebek, çocuk, kadın, kız, kısa boylu, adam, karakaş, kız kurusu, kaldırım, paköz gibi kelimelerin hiç kullanılmadığı görülür. Bu isimler internet gibi platformlarda ilgi çekmeyecek isimlerdendir. Kişiler kullandıkları platformlarda kendilerini hep daha gösterişli ve özel ifade etmek istediklerinden dolayı, farklı, lüks, değişik ve cazip isimler tercih ederler. Bu sayede kolay ulaşılabilir ve merak uyandırıcı olmayı başarırlar.

Detaylı bilgi için tıklayınız;

https://www.teknouser.com/kimsenin-kullanmadigi-kullanici-adlari/

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap