Kapşonlu Sweatshirt | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Kapşonlu Sweatshirt
Tanıtım Yazısı

Kapşonlu Sweatshirt

Üstünde bulunan geniş cepleri ile çantasız bile rahat etmenizi sağlayan, kalın kumaşı sayesinde sizi soğuk kış günlerinde sıcacık tutan, kapüşonu sayesinde yağmurlu ve rüzgârlı günlerde kendinizi koruyabileceğiniz kapşonlu sweatshirt modelleri ile günlük hayatınızda rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz. Sokak modasının vazgeçilmezlerinden olan sweatshirtler birçok farklı renge ve desene sahip olması sayesinde birçok kombin yapma imkanını da sunmaktadır. 

Burada tamamen yaratıcılığınızı konuşturmanız söz konusudur. Genelde erkekler bu ürünü eşofmanlarla kombinlemektedir. Bu sayede sportif bir görünüm elde etmektedir. Ama sweatshirtler kot pantolonlarla ve yazın şortlarla da oldukça şık kombinler çıkarılabilen bir üründür. Hanımlarda ise sweatshirtler ile daha fazla kombin yapma imkânı bulunmaktadır. Taytlar, kot pantolonlar ve eteklerle bile kombinler yapılabilmektedir. 

Kapşonlu Sweatshirt Modelleri

Günlük kullanıma son derece uygun olarak tasarlanmış olan kapüşonlu sweatshirt modelleri, hemen her gardıropta bulunmaktadır. Kendine özgü bir sıcak görünüme sahip olan bu tarz kıyafetler, farklı renk ve desenlerle de desteklenmektedir. Spor giyim tarzının yansıtılmasında etkili bir düzeyde tercih edilen kapüşonlu sweatshirtler, serin havalardan da korumak noktasında son derece başarılıdır. Dolayısıyla bu tarz kıyafetler her zaman popüler olarak kalmaya devam etmektedir. Kapşonlu sweatshirt modelleri modern dokunuşların hakim olduğu bir esteti görsellikle de desteklenmektedir.

Modacılarda sweatshirtleri her sene gençlerin ve yeni jenerasyonun zevkine göre yenilemekte ve farklılaştırmaktadır. Örneğin günümüzde hanımlar crop top denilen göbek kısımlarını açıkta bırakan ürünlere ve oversize sweatshirt modellerine oldukça ilgi göstermektedir. Modacılarda sweatshirtlerin cep kısımlarını iptal edip göğüs altından başlayan salaş ve bol kesim oldukça iddialı modeller çıkarmış ve bu modeller birçok hanım tarafından beğeniyle kullanılmaktadır.

Oversize

Türkçede büyük beden olarak geçen Oversize kelimesi önceleri kilolu hanımların ve beylerin beden ölçülerini tanımlamak için kullanılırdı. Ama zamanla kilolu olmayan fakat salaş ve rahat bir giyinmeyi seven kişilerin kendi beden ölçülerinden büyük ürünler tercih etmeye başlamasıyla moda sektörü bir stil daha kazanmış oldu ve farklı bedenlerin geniş kalıplarda ürünleri yapılmaya başlandı ve adına da oversize denildi. 

Bu sokak modası akımı ne zaman oluşmuştur tam bilinmemekle birlikte önceleri hiphop müzik tarzından hoşlanan gençlerin özensiz ama şık görünme çabalarıyla ilk örneklerinin ortaya çıktığı düşülmektedir. Rahat bir giyimin konforlu olduğunu düşünen hanımlar ve beylerinde iştirakiyle bu tarzın patladığını söyleyebiliriz. Bol giyimde şık olmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. 

Öncelikle oversize bir ürün alacaksanız üstünüzden dökülmesi fakat sizin içinde kaybolmamanız lazım bu nedenle bedeninizden çok büyük ürünler tercih etmemelisiniz. Eğer aldığınız ürünün omuz kısmı iyi ama uzunluğu fazlaysa bunu kıyafetin bir kısmını belinize sokarak ya da bel hizasında bağlayarak telafi edebilirsiniz. Oversize bir ürün giyiyorsanız onun öne çıkması için takılarınızı küçük, kombininizin diğer parçalarını slimfit ölçülerde tutmanız gerekir. 

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap