Kablosuz Ağ Sinyali Nasıl Güçlendirilir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Kablosuz Ağ Sinyali Nasıl Güçlendirilir ?
İnternet

Kablosuz Ağ Sinyali Nasıl Güçlendirilir ?

ucretsiz-kablosuz-aglar-ne-kadar-guvenli-Kablosuz Ağ Sinyali Nasıl Güçlendirilir ?

Günümüz teknolojinin ilerlemesi sonucu artık teknoloji kablo üzerinden değil de kablosuz olarak işlem görebilmektedir bunlardan biriside Kablosuz İnternet diğer adıyla Kablosuz Ağ diyebiliriz. Tabi bu insanlar için çok güzel, kolay ve rahatlatıcı bir hal almış olsa da bazen Kablosuz Ağın kesilmesi mümkün oluyor ya da sinyal gücü zayıflayabiliyor. İnternette çok önemli bir işimiz varken Kablosuz Ağımızın kesilmesi veya sinyalin zayıflaması bazen sinir bozucu bir hal alabiliyor işte bu nedenle Kablosuz Ağ Sinyalini nasıl güçlendirebiliriz sorusuna bu yazımızda cevap ereceğiz.

1) Kablosuz Ağ Vericinin Konumu:  Kablosuz ağ vericinin konumu internetin hızlı olmasında etkilidir. Önünde büyük nesneler varken ya da yüksek yerlerde bulunmadığı durumlarda sinyal gücü zayıf olabiliyor. Bu nedenle Kablosuz Ağ Vericinizin bulunduğunuz mekânın merkezide olması ve biraz yüksek konum da bırakılması ayrıca etrafında hiçbir şeyin olamaması sizin için avantaj olabilir.

2) Tekrarlayıcı (Güçlendirici) Takın: Kablosuz Ağ Sinyalinizin yüksek olmasını istiyorsanız Güçlendirici takabilirsiniz. Güçlendirici çoğu cihaz için uyumlu moddadır eğer ki sinyaliniz zayıf ise bunu Güçlendirmek için iyi bir etken olabilir.
3

) Yazılımınızı Yükseltin ya da Güncel Tutun: Kablosuz veri üreticileri veya internet sağlayıcıları genellikle güncelleme yaparlar bu güncellemeler sayesinde oluşan bazı hatalar düzeltilebilir ve internetin performans hızını da artırabilir bu nedenle yazılımınızın güncel olduğundan emin olun ve güncel tutun.

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap