iPhone'larda Güvenlik Kilidi Kırıldı! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone’larda Güvenlik Kilidi Kırıldı!
Teknoloji

iPhone’larda Güvenlik Kilidi Kırıldı!

Cambridge Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma ile iPhone’larda güvenlik kodunun engel koyma tanısının kırılabilir olduğu belirtildi.

Cambridge Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma ile iPhone’larda güvenlik kodunun engel koyma tanısının kırılabilir olduğu belirtildi.

İngiltere’nin Cambridge Üniversitesi’nde görevli Dr. Sergei Skorobogatov, tam 4 aylık bir çalışma ile beraber geliştirilen yöntemin iPhone’larda güvenlik kodunu sonsuz bir şekilde süreklilik içerisinde kırılabileceğini açıkladı.

iPhone üzerinde bulunan ana bellek hafızası Nand çipini klonlayarak bu işi yapmak mümkün. Ancak 100 dolarlık bir donanım ve yüksek derecede elektronik bilgisi gerekmektedir. Dr. Sergei Skorobogatov, nand çipinin sökülmesini Youtube‘da anlattı.

Video İle Anlattı!

Video üzerinde anlatılan yöntemde kullanılan cihaz ise iPhone 5C olsa bile tüm cihazlarda çalıştığı belirtildi. Nand çiğini çıkartarak yerine klon çipi takıldı ve bu sistem ile tüm iPhone’larda işe yarayacağı belirtildi.Ayrıca Dr. Sergei Skorobogatov, şu açıklamayı yaptı: “Hafıza çipinin istediğim kadar çok klonunu yapabilirim, yani doğru  güvenlik kodunu bulana kadar aynı işlemi tekrarlayabilirim.” Söz konusu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap