iPhone Kullanılmayanları Sil Nasıl Kapatılır? | Pc Webim
Ana Sayfa » Mobil » iPhone Kullanılmayanları Sil Nasıl Kapatılır?
Mobil

iPhone Kullanılmayanları Sil Nasıl Kapatılır?

Apple iPhone telefonlar Dünya genelinde en çok kullanılan telefonlar arasındadır. iPhone telefonları bu kadar popüler yapan şey işletim sisteminin kolay kullanılması ve kullanıcılara en verimli şekilde telefonu kullandırtmayı amaçlamasıdır. Apple markası kullanıcılarına birçok kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Eğer düşük depolama alanına sahip bir iPhone telefon kullanıyorsanız, ios işletim sisteminde bulunan kullanılmayanları sil özelliğinden faydalanabilirsiniz. Telefonda yer kalmaz ise telefonunuz yavaşlar, performans sorunları oluşur, fotoğraf ve video kaydedemeyebilirsiniz.

iPhone kullanılmayanları sil özelliği sayesinde telefonunuzda depolama alanı açabilirsiniz. Sistem uzun süredir kullanmadığınız uygulamaları tespit ederek cihazınızdan kaldıracaktır. Uygulamalar kalıcı olarak silinecek diye tedirgin oluyorsanız, tedirgin olmanıza gerek yok. Çünkü uygulama kalıcı olarak telefonunuzdan silinmiyor. Yaptığınız değişiklikler, ayarlar telefonunuzda saklı kalıyor ve uygulamayı tekrar yüklediğinizde yapmış olduğunuz ayarlar geri geliyor.

Düşük depolama alanına sahip telefonlarda bu özellik güzel gibi görünsede depolama alanı yeterli olan cihazlarda can sıkıcı bir duruma gelmektedir.

Uzun süredir kullanmadığınız bir uygulama’ya her an ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda mağdur olmamak için iphone kullanılmayanları sil özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

iPhone kullanılmayan uygulamaları sil nasıl kapatılır?

iPhone kullanılmayan uygulamaları sil özelliği IOS 11 ve üstü sürümlerde bulunan bir özellik olduğundan dolayı IOS 11 ve üzeri bir cihaza sahip olmayan kullanıcılarda bu özellik bulunmayacağından ötürü bu işlemleri yapmalarına gerek yoktur.

  • Öncelikle Ayarlar‘a giriyoruz.
  • Ardından iTunes ve App Store kısmına giriyoruz.
  • Buradan en alt kısıma inerek Kullanılmayanları Kaldır seçeneğini devre dışı konumuna getiriniz.

Her şey bu kadar. Umarım faydalı olmuştur.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap