iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarına göre daha yüzeysel! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarına göre daha yüzeysel!
Teknoloji

iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarına göre daha yüzeysel!

Yeni yapılan bir araştırmaya bakıldığında iPhone kullanıcıları, Android kullanıcılarına göre daha fazla yüzeysel düşünüyorlar.

Yeni yapılan bir araştırmaya bakıldığında iPhone kullanıcıları, Android kullanıcılarına göre daha fazla yüzeysel düşünüyorlar.

İngiltere’de yapılmış olan bir araştırma ile akıllı telefon modeli kullanıcılarının karakterlerini yansıttıklarını ortaya çıkardığı öğrenildi. Lincoln Üniversitesi ile Lancaster Üniversitesi‘nin yapmış olduğu ortak bir çalışma ile beraber 2015 yılında başlayan ve bu güne kadar 530 denek  üzerinde çalışmanın yapıldığı belirtildi. Araştırmacılar çok farklı sonuçlar ortaya attı.

s7vs6s

Araştırmayı devam ettiren bilim insanları ise sonuçları kısaca şöyle özetledi:

Kadınların, gençlerin ve akıllı telefonlarını bir maddi durum göstergesi olarak görmeye eğilimli olan kişilerin Android’den ziyade, iPhone kullandığını sonucuna ulaştık. Araştırmalarımızda ele aldığımız kişisel özelliklerde ise iPhone kullanıcılarının dürüstlük ve alçak gönüllülük konusunda Android kullanıcılarından geri kaldığını, duygusallıkta ise Android kullanıcılarından daha ileride olduklarını keşfettik.

Araştırma ekibinde yer alan David Ellis “Sadece birkaç basit soru sorarak katılımcılarımızın hangi marka akıllı telefona sahip olduğunu yüzde 70 oranla doğru tahmin etmeyi başardık” dedi.

 

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap