iPhone DNS Değiştirme | Pc Webim
Ana Sayfa » Mobil » iPhone DNS Değiştirme
Mobil

iPhone DNS Değiştirme

İphone telefonunuz var etrafınızda telefon konusu açıldığınızda sahip olduğunuz iphone ile arkadaşlarınız üzerinde hatırı sayılır bir etkiye sahipsiniz. Ancak son zamanlarda çeşitli amaçlarla yasaklamalara maruz kalan Facebook, Twitter, Youtube gibi uygulamalara giremiyorsunuz. Haliyle bu durum hem canınızı sıkıyor hem de arkadaşlarınız arasında alay konusu oluyor. Neden mi “canım son model telefonun var ama bir internet sitesine bile giremiyor” gibi cümlelerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Şimdi size yaşadığınız bu can sıkıcı durumdan nasıl kurtaracağımızı adım adım anlatalım. Nasıl mı? İphone DNS değiştirme yöntemi ile. İşte yapmanız gerekenler.

İphone DNS değiştirme yöntemini nasıl yapacağınızı şimdi anlatacağız.

  • İlk olarak “Ayarlar” kısmına girerek oradan da “Wi-Fi” ayarlarına giriyoruz.

BUahr6pYOywCLGKyOlK2

  • Bağlı halde olduğumuz ya da bağlanacağımız ağın yanındaki bilgi butonuna basıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda “DHCP”, “BootP”, ve “Statik” butonları olan sayfa gelecek.
    DHCP butonuna dokunuyoruz. Alt basamaklarda yer alan “IP Adresi”, “Alt Ağ Maskesi” ve ”Yönetici” kısımlarına dokunmuyoruz.

oW0Fmu2nIeFEZvJK71Y3

  • Dördüncü sırada yer alan “DNS” kısmına gelip DNS adresi kısmına 8.8.8.8;8.8.4.4 şeklinde olacak şekilde yeni DNS adresimizi yazıyoruz.

PWg4GInIt92tt2E3Rf56

  • Burada dikkat etmemiz gereken nokta bloklar halinde olan 8.8.8.8. ve 8.8.4.4 kümelerinin arasına noktalı virgül koymak olacaktır.

Bunları yapıp 4 aşamayı eksiksiz şekilde yaptıktan sonra telefonunuzun internet bağlantısını kesip yeniden bağlayarak son hamleyi yapacağız. Aşamaları eksiksiz şekilde yaptıktan sonra artık telefonunuz yasaklardan ve engellerden arınmış şekilde kullanıma hazır. Artık siz de engellerden kurtulmak için İphone DNS değiştirme işlemini nasıl yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bundan sonra İphone telefonunuz yüzünden arkadaşlarınızın yanında veya kendinizle baş başayken can sıkıcı bir durumla karşı karşıya kalmayacaksınız.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap