iPhone 8 tamamen kablosuz şarj ile gelecek | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone 8 tamamen kablosuz şarj ile gelecek
Teknoloji

iPhone 8 tamamen kablosuz şarj ile gelecek

Apple 10.yılına özel iPhone 8 ile bir kaç bomba havası oluşturacak! iPhone 8′ kablosuz şarj özelliğini farklı bir şekilde getirecek!

Apple 10.yılına özel iPhone 8 ile bir kaç bomba havası oluşturacak! iPhone 8′ kablosuz şarj özelliğini farklı bir şekilde getirecek!

Apple 2017 yılı içerisinde çıkaracağı iPhone 8 modelini 10. yılına özel kutlayacağı için 7S modelini atlayacak ve iPhone 8 modelini sadece çıkaracağı iddia edilmekte. 10. yılına özel olması sebebi ile bir çok yeniliğe kapı açacak olan Apple şimdiden gündemde yerini almış durumda.

iPhone 8’de beklenen özellikler

iPhone 8 ile Apple‘ın 10. yılına özel yeni özellikler getireceği iddia edilirken, Daha önceden Foxconn‘un kablosuz şarj özelliğini Apple‘a getirmek adına bir çok çalışmalara başladığını aktarmıştık. Bundan yola çıkarsak Apple 10. yılına özel etkinlikte kablosuz şarj özellikli iPhone 8‘i tanıtabilir.

aircharge-2

Apple bu konuyu farklı bir boyuta taşırken, kablosuz şarjın ya duvar prizine gömülü bir şekilde ve ya iPhone’lara gömülü olan bir alıcı ile bu işin üstünden gelecek. Ayrıca kablosuz şarj 15 ft mesafeye kadar kullanılabilecek. Bu bakımdan standa yerleştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Bu teknoloji Energous tarafından geliştirilirken, konu hakkında resmi bir teyit gelmiş değil. Fakat bu özellik gelirse bomba gibi piyasanın sarsılacağı söz konusu.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap