iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Geçilir ?

109

Temelde yazılım yükleme modu olan DFU, yazılım işlemleri yapılırken aktifleştirilmektedir. DFU modu kullacıların yazılım noktasında kullanması gereken yükleme modudur.

Aktifleştirilmesi için izlenmesi gereken rotada değişikliğe gidildi. Çünkü günümüzde gelişen teknoloji mevcut koşulların başarı çıtasını sürekli yükseltmektedir. Bu gelişimden DFU modu da nasibini almıştır. Değişimin temelinde home tuşunun yenilenmesi yatmaktadır. Bu tuşun değişmesi DFU moduna geçişi de değiştirmiştir. Artık DFU modun aktif hale gelmesi için basit bir adım yeterli olmaktadır.

DFU Modu Aktifleştirmek

Home tuşunun iPhone 7 ile 7 plus modellerinde değişmesi sebebiyle DFU modun aktifleştirilmesi de değişmiştir. iPhone 7 DFU modunu aktifleştirmek için öncelikle cihazın kapatılması gerekmektedir. Bilgisayar bağlantısı ile aktifleştirme aşamasına başlanmaktadır. Bağlantı kurulurken lightning kablosu kullanılmalıdır.

Cihazın sağ kısmında bulunan güç tuşuna 3 saniye boyunca basılması yeterli olmaktadır. Bu esnada bir yandan da sol kısımda bulunan ses tuşuna basılmalıdır. Düğmelere basmayı tam zamanında bırakmak gerekmektedir. Aksi takdirde cihaz yeniden başlar ise moddan çıkılabilir.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.