iPhone 6'da Büyük Hata Var | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone 6’da Büyük Hata Var
Teknoloji

iPhone 6’da Büyük Hata Var

Eskilerin ene iyi telefonu olan iPhone 6 yavaş yavaş eskimeye başlayınca belli başlı hatalar ortaya çıkmaya başladı.

Eskilerin ene iyi telefonu olan iPhone 6 yavaş yavaş eskimeye başlayınca belli başlı hatalar ortaya çıkmaya başladı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarından biri sahipseniz eğer dokunmatik ekran ya tepki vermiyordur veya arada yanıt veriyordur. Böyle bir durumla karşılaşmışsanız eğer sakın üzülmeyin tek değilsiniz. iPhone 6 modelleri artık dokunmak özelliğini yitirerek tepki vermiyor ve gri renkli bir çubuk ekranda görünüyor.

Bu sorun ilk çıktığı günden beri cihazda yer alıyordu. Ancak cihaz yeni olduğundan sorun fark edilememişti. Cihaz zaman geçtikçe eskidi ve yıpranmaya maruz kaldı. Düşürdünüz veya darbe aldınız. Cihazınız eskidi. Bu sorunu bir ad bile konuldu. Dokunma Hastalığı olarak gündemde yerini aldı. Bu hata iPhone 6 üretildiği zaman anakart üzerinde yanlış bir tasarımdan dolayı ortaya çıktı. İki kart üzerinde bulunan bağlantılar eskidikçe entegre kartların bağlantısı kesiliyor. Bu sebeple dokunmatik ekran yanıt vermemeye başlıyor.

57be741f18c7732ef011641e

Bu sorun sadece iPhone 6 modellerinde yer almakta. iPhone 6S cihazlarında bu sorun ortadan kaldırıldı.Ancak şuan için iPhone 6 modellerine sahip kullanıcılar oldukça sinirli. Apple’dan şuan için bir açıklama gelmedi. Değişim söz konusu değil. Sanmıyoruz Apple değiştirme kararı çıkaracağını. Cihazı bozulmayan kullanıcılarda hemen ellerinden çıkarıp üstüne biraz nakit para ekleyip 6S modelini almaları en sağlıklısı olacaktır.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap