Ip Adresini Gizlemek | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Ip Adresini Gizlemek
İnternet

Ip Adresini Gizlemek

İnternetteki kimliğimiz olan Ip adresini bazı durumlarda gizlemek gerekebilir. İnternette dolaşırken ıp adresimizin bulunmasını istemediğimiz zamanlarda bazı programları sistemimize kurarak veya internetteki proxy sitelerini kullanarak ıp adresimizi çok kolay bi şekilde gizleyebiliriz.Şimdi bu işlemi yapan bazı programlara bir göz atalım.

Tor

Tor, internet üzerindeki kişisel bilgileri gizleyerek anonim olarak dolaşmayı sağlayan önemli bir güvenlik aracıdır. Tor yazılımını wep sayfamız üzerinden full olarak indirebilirsiniz.

Tor Programını İndir: https://www.pcwebim.com/tor-browser-indir/

Stealther

İnternet’e gönderilen trafiği başka bir sunucu üzerinden geçirerek adres gizlemek için kullanılır.

Jap

Jap yazılımının amacı kullanıcıların internette özgürce takip edilemeyecekleri şekilde gezmelerini sağlamaktır. Jap kullanıcıları vekil sunuculardan geçirerek internet üzerinde iz bırakmalarını engeller.

Anonymizerlar

Anonymizer’lar wep’te gezerken kullanıcıların kimliğini gizleyen servislerdir. İlk Anonymizer olan www.anonymizer.com 1977’de Lance Cotrell Tarafından kurulmuştur.

Vekil sunucular gibi çalışarak kullanıcı bilgilerinin ortaya çıkmasını engellerler.Aynı zamanda belli networkler’de engellenen sitelere erişim için de kullanılabilirler.

Bazı Anonymizer’lar

http://www.vtunnel.com

http://www.proxify.com

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

2 Yorumlar