IP ADRESİ NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? Ve GÜVENLİĞİ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayarİnternet » IP ADRESİ NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? Ve GÜVENLİĞİ?
Bilgisayar İnternet

IP ADRESİ NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? Ve GÜVENLİĞİ?

IP ADRESİ NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? Ve GÜVENLİĞİ?

İp adresinin ne olduğuna bakarsak basit bir dille şöyle diyebiliriz. Bu okuduğunuz makalenin sitesine ait bir ıp adresi mevcuttur, sizin girdiğiniz bilgisayarın bir IP adresi mevcuttur. Bu IP adresleri sayesinde cihazlar birbiriyle iletişime geçerler.

İnternet’te gezinmek istiyorsanız bilgisayarınızın ya da telefon, tablet vb. cihazların bir IP adresi olması zorunludur zaten her cihazın bir IP adresi vardır. IP adreslerinin kolay öğrenilmesi için 3 haneli ve 4 set şeklinde oluşturulur. İnternet servis sağlayıcınız tarafından internette gezinmek istediğiniz cihaza bir IP adresi sağlanmıştır.

IP adresinizin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız bilgisayarınızın başlat menüsünden ‘’cmd’’ isimli programı çalıştırarak ‘’ipconfing’’ yazıp bilgisayarınızın IP adresinin öğrenebilirsiniz.

Ip adresinin tanımını yaparken cihazınızın kimlik numarasıdır demiştik evet bir web sitesine bağlandığınızda ya da internette gezinirken bu kimlik numaranızla gezinirsiniz ve herhangi bir yanlış durum oluşursa IP adresinden tespit edilirsiniz. Ayrıca güvenliğiniz için IP adreslerinin başkalarına vermemeniz sizin için daha iyidir. images (1)

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap